У Львові від covid вакцинували 367 дітей, віком 12-17 років

  • 09.11.2021, 15:04
  • Марія Демчина
У Львові від коронавірусу вакцинують усіх охочих дітей, віком 12-17 років. Як повідомили в міському управлінні охорони здоров’я, щеплення вже отримали 367 дітей (більшість – двома дозами вакцини).

фото умовне, автор: Роман Балук

Зокрема, із липня в Україні від covid вакцинували дітей пріоритетних груп – тобто тих, які мають супутні важкі недуги, а також тих, які виїжджають за кордон на навчання чи міжнародні спортивні змагання, або ж виїжджають із сім’ями на постійне проживання. А вже із кінця жовтня розпочали вакцинувати всіх охочих дітей. Всі діти, які вже отримали щеплення у Львові, не мали жодних незвичних реакцій на вакцину.

Лікарі наголошують, щоб отримати вакцинацію від коронавірусу, дитина повинна мати всі рутинні щеплення від інфекційних захворювань. Тому перед вакцинацією батьки з дитиною мають піти до сімейного лікаря за підтвердженням про наявність в дитини вікових рутинних щеплень. Якщо дитина не має цих щеплень, то можна їх зробити, і тоді за 14 днів отримати щеплення від коронавірусу. Діти можуть вакцинуватись лише в супроводі батьків або опікунів, які підписують інформовану згоду.

Вакцина, якою дозволено вакцинувати дітей, це Comirnaty від Pfizer/BioNTech, оскільки доведена її доказана безпека та ефективність. Дозування для дітей – таке ж саме, як і для дорослих – 0,3 мл, інтервал – також: 21-28 діб. Вакцинуватись можна у будь-якому пункті вакцинації. Про всі деталі вакцинації варто запитувати у своїх сімейних лікарів.

До слова, у Львові щоденно діють пункти вакцинації, тож усі охочі можуть отримати щеплення у будь-який зручний для них день. Доступні вакцини – Pfizer, AstraZeneca, Coronavac. Вся актуальна інформація про роботу пунктів вакцинації у Львові – тут.