Від початку повномасштабного вторгнення лікарі Першого медоб’єднання Львова допомогли 4315 пацієнтам із травмами війни, з яких 1037 осіб - діти

  • 30.07.2022, 12:57
  • Пресслужба ЛМР
Про це на зустрічі із парламентським секретарем Міністерства охорони здоров’я Латвії Ілмарсом Дурітісом та головою офісу Міністра охорони здоров’я Латвії Владиславою Маране розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Фото - Роман Кайман

Латвійська делегація відвідала лікарню святого Пантелеймона Першого міського медоб’єднання напередодні ввечері. Мер Львова разом із керівництвом Першого ТМО провів латвійським гостям екскурсію у бомбосховище лікарні, а також показав, як заклад працює в умовах війни та допомагає важкопораненим з усіх регіонів України, де тривають активні бої. 

“За 5 місяців від початку повномасштабного вторгнення Перше медоб’єднання пролікувало вже 4315 пацієнтів з військовими травмами. Це наслідки обстрілів та вибухів, так звані мінно-вибухові травми. З них 1037 поранених  – діти.

Створюємо центр для реабілітації “Незламні”, облаштовуємо всі умови, щоб пацієнт міг себе гідно почувати на лікуванні та реабілітації. Кожен на своєму місці допомагаємо тим, чим можемо“, - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також латвійська делегація прослухала фортепіанний концерт, який відбувається за ініціативи Львівського органного залу у холі лікарні щодня вже майже місяць. Музичний твір, що звучить у лікарні, написаний лише для лівої руки ще сто років тому для піаніста, що втратив руку у Першій світовій війні. Мелодія стала символом незламності мистецтва в умовах війни і, на жаль, стала актуальною в Україні після сторічної перерви.

Також на зустрічі Андрій Садовий презентував гостям проєкт Національного реабілітаційного центру «Незламні», який у Львові створюватимуть на базі Першого ТМО та подякував латвійцям за підтримку та допомогу, надану Україні та Львову зокрема.

Довідка

Національний реабілітаційний центр «Незламні» (UNBROKEN) стане першим в Україні центром, де отримувати фізичну, психологічну та соціальну реабілітації зможе щороку 50 тисяч українців. Пацієнт не лише отримуватимете тут протез, а й успішно повертатиметься до повноцінного життя. До проєкту уже долучилися перші фінансові донори: компанії «АТБ», «Symfony Solutions», «Space Art», Група «ПЗУ Україна» та посольство Швейцарії в Україні. У день презентації проєкту меценати зібрали понад 2 млн євро. Цього місяця у Львові у рамках екосистеми відкрили містечко для вагітних переселенок “Незламні матусі”. Тут вже живуть матері із дітьми, що втекли від війни до Львова.

Сайт проєкту: https://unbroken.org.ua/

Реквізити для пожертв: https://unbroken.org.ua/donate.html

FB: https://www.facebook.com/unbroken.ua

Instagram: https://bit.ly/3HaBiXS