У Львові медики пересадили одразу чотири донорські органи від посмертного донора

  • 16.08.2022, 12:45
  • Пресслужба ЛМР
Молодий чоловік трагічно загинув в ДТП, але його серце продовжило битися. Лікарі Першого медоб’єднання Львова спільно з колегами пересадили чотири органи: серце, печінку та дві нирки. Вперше операція з трансплантації нирки відбулася в лікарні святого Луки, де був донор. Пам'ять 29-річного чоловіка там вшанували «коридором подяки».

Здорове серце забилося у грудях 33-річного Василя з Миколаєва, що на Львівщині. Торік власний його орган з ладу вивів обширний інфаркт, який спровокував ішемічну кардіоміопатію. Воно більше не могло перекачувати кров і навіть підйом сходами на другий поверх був для Василя справжнім випробуванням. Єдиним шансом жити була трансплантація. Операцію Роман Домашич, керівник Центру серця та судин, з колегами Ігорем Гуменним та Іллею Братунцем виконали в лікарні святого Пантелеймона, куди орган перевезли реанімобілем одразу після вилучення.

Печінку в цій же лікарні отримала 62-річна жінка з цирозом. Вона із Закарпаття. Хворіла два роки. Під час трансплантації за операційним столом разом з керівником Центру хірургії Андрієм Гоцуленком стояли колеги зі столичної клінічної лікарні «Феофанія». Львівські медики дають Кирилу Хижняку, Дмитру Харкову та Максиму Павловському за традиційну допомогу у виконанні таких складних операцій.

Одну нирку пересадили 30-річному чоловікові із Львівщини, який на цю операцію очікував сім років. Її виконали в лікарні святого Луки, і це перша трансплантація органу в цьому медзакладі, де відтепер цей напрям також буде розвиватися. Оперували трансплантологи лікарні Олександр Голуб та Володимир Дятел.

Іншу нирку пересадили дитині. Це 12-річний хлопчик. Три роки він перебував на замісній нирковій терапії. Операцію йому виконали в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Разом працювали керівник Центру трансплантології Максим Овечко, завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая Дмитро Шевчук та колеги із Західноукраїнського центру – хірурги Андрій Кузик, Богдан Романишин,Світозар Халак, анестезіолог Тарас Борачок і Іванна Андрейчук та нефролог Роман Андруневич.

Усі пацієнти уже переведені з реанімацій в палати та почуваються добре.

До слова, загалом у Першому медоб’єднанні Львова за два роки провели понад сто трансплантацій – і це сотня щасливих пацієнтів з усієї України, які отримали шанс на здорове і повноцінне життя.