У Другому медоб’єднанні Львова запрацював Центр ментального здоров’я

  • 25.08.2022, 11:16
  • Пресслужба ЛМР
Відтепер професійно дбають про ментальне здоров'я львів’ян і внутрішньо переміщених осіб у Другому медичному об’єднанні Львова. Психолог, лікар-психіатр і лікар-сексолог приймають за адресою: вул. Чупринки, 48.

фото: Роман Кайман
фото: Роман Кайман

«Розвиток Центру ментального здоров’я – це дуже важливий напрямок. У Львові є загальна концепція розвитку психічного здоров’я до 2030 року. Ми розуміємо, яке значення має психічне здоров’я нашого пацієнта. У нас війна, люди страждають від впливу повітряних тривог, а наші воїни на передовій. Війна – це стрес, біль і втрати.

Це вже другий у місті Центр ментального здоров’я. Наші сімейні лікарі пройшли відповідне навчання, щоб розпізнати ознаки депресії в пацієнта чи інші порушення психічного здоров’я. За статистикою, в Україні кожен третій страждає від порушення психічного здоров’я. Пацієнт може навіть не розрізнити, що в нього є таке порушення. Сімейний лікар може розпізнати це і скерувати у Центр ментального здоров’я. Такі центри плануємо відкривати у кожній поліклініці міста», - розповідає Леся Кобецька, начальниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

У Центрі проводять професійну діагностику стану психіки, цілісний розбір кожної клінічної ситуації, вибір найкращого методу лікування, консультації суміжних спеціалістів, індивідуальну та групову психотерапії, співпрацю з соціальними службами та громадськими організаціями, групові зустрічі для різних категорій населення (вагітних жінок, внутрішньо переміщених осіб).

«Сьогодні у Центрі ментального здоров’я працює психолог, психіатр і сексолог. В майбутньому плануємо розширити центр, є проєкт, де буде і реабілітація. Це маленький крок до того, що ми плануємо зробити. У Другому медичному об’єднанні на первинній ланці задекларовано 207 тисяч осіб – це п’ята частина міста. Основне завдання, яке ми ставимо перед собою, – це співпраця фахівців Центру ментального здоров’я з лікарями сімейної медицини. Наша ціль – виявити людей, які впадають у зневіру, у зв’язку зі затяжним процесом війни, і скерувати їх у Центр ментального здоров’я», - пояснює Андрій Миськів, керівник Другого медичного об’єднання Львова.

Центр створювали близько двох місяців.

«Це наш перший етап, у планах створення більшого Центру, який буде об’єднувати психічну та фізичну реабілітації. У Центр може звернутись кожен, хто має потребу поспілкуватись про своє життя, про страхи і майбутнє. Сімейні лікарі, які зауважуватимуть у своїх пацієнтів потребу у психологічній/психічній підтримці,  даватимуть скерування на безкоштовну консультацію до фахівців Центру. Можна звернутись без скерування, на платній основі, якщо людина не бажає фіксувати своє звернення через сімейних лікарів, називати своє ім’я тощо», - зазначає Юлія Василишин, в.о. медичного директора 5-ї лікарні Другого медоб’єднання Львова.

«Ми готувались не лише своїми власними силами. До нас приїжджали тренери з Ізраїлю і проводили навчання про роботу з гострим стресом. Це люди, які мають досвід в організації допомоги в країнах, де відбуваються військові дії. Тому ми отримали дуже корисний досвід і вже впроваджуємо його у роботі», - зазначає керівник Центру ментального здоров’я Другого медичного об’єднання Львова, лікар-сексолог Нікіта Галапач.

Запис на консультації у Центр ментального здоров’я за телефоном: 093 73 101 79.

фото: Роман Кайман