Більше ніж за добу лікарі у Львові пересадили дев’ять органів

  • 23.11.2022, 15:59
  • Пресслужба ЛМР
Дев’ять трансплантацій за 30 годин. Два серця, печінка та шість нирок – саме стільки органів пересадили трансплантологи Першого медичного об’єднання Львова з колегами трішки більше ніж за добу. Усі операції виконали від посмертних донорів.

Донорами стали двоє чоловіків із Львівщини та жінка із Буковини. Вони загинули від травм, несумісних із життям, але завдяки рішенню родичів та лікарям, продовжили жити в інших людях. Для цього об'єдналися майже сотня медпрацівників.

У перший «коридор пошани» медпрацівники лікарні святого Пантелеймона вишикувалися опівночі. Впродовж наступних 12 годин вони пересадили дві нирки, серце та печінку. Останню пересадку – 63-річному чоловіку з Донецька, робили зі спеціалістами Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова.

Ще дві нирки в цей час трансплантували в сусідніх операційних. Їх частина команди лікарів привезла з Чернівців, куди їздила на вилучення органів. Шанс на повноцінне життя отримали жінки з важкою формою ниркової недостатності. Обидві вони роками були залежні від гемодіалізу – штучного очищення організму від токсинів.

І щойно команди трансплантологів завершили роботу і вийшли з операційних, стало відомо: у лікарні святого Луки на донорство погодилася ще одна родина. Їхній 31-річний син трагічно загинув, а вони захотіли, щоб його серце продовжило битися. На світанку медпрацівники «коридором шани» провели його в операційну.

Нирки пересадили в сусідніх операційних, серце – в лікарні святого Пантелеймона. Його отримав 45-річний львів'янин, який без цієї операції не мав би шансу жити.

«Дев’ять трансплантованих органів за такий короткий час – це результат дуже злагодженої і командної роботи. Аби врятувати життя пацієнтам, об'єдналися майже сотня людей. Дякуємо усім медпрацівникам! Це команди Першого медоб’єднання Львова – лікарня святого Пантелеймона та лікарня святого Луки, команда Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова та команда Чернівецької обласної клінічної лікарні, Український центр трансплант-координації. Світла пам’ять донорам… Щирі співчуття родинам та вдячність за рішення, яке подарувало шанс на життя дев’ятьом людям. Трансплантація у Львові – це порятунок українців в Україні», – зазначають у Першому ТМО.