В квітні у Львові відкриють сучасний корпус реабілітації НЕЗЛАМНІ

  • 16.01.2023, 11:13
  • Пресслужба ЛМР
За кожен новий рух тих, кого покалічила війна, тут боротиметься сотня спеціалістів. На презентації Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ у Києві стало відомо, що новий корпус центру відкриють у квітні 2023 року. Це 7 поверхів для реабілітації з моделями квартири та навіть магазину, аби пацієнт міг максимально підготуватися до нових умов життя. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

візуалізація: abmk
фото: Роман Балук

Символічно, що презентація проєкту розпочалася у тисячолітньому Софійському Соборі – символі української нескореності. За незламних українців молилися Блаженніший Святослав, Глава Української греко-католицької церкви, та протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко. Молитву супроводжувала співом хорова капела “Дударик” зі Львова. 

В реабілітаційному центрі, який у Львові створюють в структурі Першого медобʼєднання, використовують найсучасніше обладнання та новітні методики для відновлення повноцінного життя військових та тих цивільних, які отримали травми внаслідок збройної агресії ворога.

фото: Роман Балук

“З початку повномасштабного вторгнення Львів став  тилом для українців, які рятуються від війни. Місто прийняло понад 5 мільйонів людей, серед них – 11 тисяч поранених. Їхнє лікування та відновлення взяв на себе Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN. Ми маємо подбати про кожного, хто потребує допомоги”, - сказав Андрій Садовий, мер Львова.

В новому корпусі реабілітаційного центру встановлять новітнє обладнання: роботизовану систему ходьби, екзоскелети, роборукавички, які допомагають рухати рукою, тощо. Будується також бассейн, адже реабілітація у воді – невід'ємна складова відновлення. Водночас тут створюють реабілітаційні зали зі стелевими підйомниками, аби прикуті до ліжка пацієнти могли переміститися до басейну чи реабілітаційної кімнати. 

візуалізація: abmk

У планах - обладнати ерготерапевтичну квартиру з кухнею, де пацієнтів вчитимуть знову про себе дбати.  Ерготерапевти допомагатимуть знову тримати в руках зубну щітку чи олівець. Також тут створять імітацію магазину, де пацієнти зможуть тренуватися робити покупки. 

Фахівці з фізичної реабілітації працюватимуть пліч-о-пліч з психологами та психотерапевтами. 

Майбутній корпус реабілітації з’єднаний із головним корпусом лікарні Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ. Повний цикл надання допомоги забезпечить співпраця з хірургами, травматологами та іншими фахівцями, які працюють в команді медзакладу, а також доступність до всього необхідного діагностичного обладнання. Допомогу в Реабілітаційному корпусі отримуватимуть пацієнти стаціонару - для них передбачено 54 ліжка на двох поверхах. Також передбачений денний стаціонар та амбулаторна допомога.  

“Наше завдання - допомогти пацієнту реалізувати його цілі. Саме це лежить в основі підходу до реабілітації у світі. Мінімальне завдання реабілітаційної команди - дати пацієнту всі необхідні інструменти, аби він міг повернутися до побуту і бути в ньому максимально самостійним”, – пояснив Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання.

Реабілітаційний корпус створюють на базі старого корпусу поліклініки. Першими партнерами цього проєкту стали Червоний Хрест, Польща, місто-партнер Львова Фрайбург. Частину реабілітаційного обладнання, необхідного для роботи центру, вже надали Швейцарія та Німеччина. 

Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ на базі Першого медоб’єднання Львова – це унікальне місце, де кожен, хто постраждав від війни, отримує шанс бути врятованим та отримати якісну реабілітацію. З кожним таким українцем там працює мультидисциплінарна команда: хірург, травматолог, протезист, психотерапевт, фахівець із реабілітації. Пацієнт не шукає допомоги за кордоном чи в кількох різних закладах, він отримує її в одному центрі. 

Аби українці якомога швидше могли відновитися після бойових травм, у центрі НЕЗЛАМНІ запустили програму протезування. Окрім звичайних протезів, спеціалісти Центру розпочали встановлювати пацієнтам біонічні.

Над проєктом працює українська архітектурно-інжинірингова компанія abmk, що також реалізує соціальний проєкт тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб у місті Самбір Львівської області.