У Львові в лікарні святого Миколая запрацювала перша в Україні дитяча кімната ментального здоров’я

  • 06.02.2023, 13:38
  • Пресслужба ЛМР
У лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова запрацювала перша в Україні дитяча кімната ментального здоров’я. Це простір, де маленькі пацієнти можуть відпочивати та здобувати нові навички: займатися арт-терапією та іншими корисними активностями.

Кімната з’явилася у лікарні завдяки організації Ukrainian American Cultural Club of Houston, Liberty Ukraine та ГО «Принцип свідомості».

«Така кімната має бути в кожному медичному закладі. Це кімната гарного настрою і вона має таке ж значення, як і палати, де лікують захворювання. Наші арт-терапевтки допомагають долати переживання і стрес, а ще – набиратись сил діткам, які перебувають на лікуванні», - зазначив президент ГО «Принцип Свідомості» Роман Лобай.

У кімнаті є зручні крісла-груші, ноутбуки, кіноекран та проектор для комфортного перегляду мультфільмів. А ще набори олівців та фарб, пензлики та магнітні дошки для малювання.

«Щотижня ми лікуємо близько півтисячі дітей, і частина з них проходить тривале лікування. В цій багатофункціональній кімнаті вони можуть відокремитися від лікарняного простору та отримати більше позитивних емоцій і мотивацію для одужання», - каже Зоряна Іванюк, медична директорка лікарні святого Миколая.

Нагадаємо, у Львові розвивають мережу центрів психічного здоров’я, аби всі, хто цього потребує, могли отримати якісну допомогу фахівців у комфортних умовах. Станом на зараз такі центри уже діють: у 5-тій лікарні на вул. Чупринки, у 5-тій поліклініці на вул. Виговського, у 2-гій поліклініці на вул. Симоненка, у  1-шій поліклініці на вул. Римлянина, у поліклініці дитячої лікарні святого Миколая на вул. Орлика та на базі центру реабілітації НЕЗЛАМНІ на вул. Мазепи.

Більше фото та відео для ЗМІ за посиланням: https://fex.net/uk/s/amto4ya