11-13 квітня у Львові відбудеться Міжнародний форум реабілітації за підтримки Червоного Хреста України

  • 30.03.2023, 11:17
  • Пресслужба ЛМР
Фахівці з усього світу – медики, експерти, представники міжнародних інституцій, фондів, європейських країн, а також представники національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, у тому числі Червоний Хрест України, зберуться разом, щоб обговорити, проаналізувати та розробити шляхи якісної реабілітації людей, що постраждали внаслідок воєнних дій в Україні.

Під час Форуму учасники зможуть познайомитись ближче із проєктом UNBROKEN, побачити роботу українських медиків, які працюють в надзвичайних умовах, долучитись до обговорення та пошуку стратегічних рішень щодо лікування, протезування та реабілітації жертв війни. 

Відкриють Форум пацієнти Реабілітаційного центру UNBROKEN, аби розповісти, як триває їхня реабілітація.

«Питання реабілітації в Україні наразі є дуже гострим. Щодня кількість людей, які потребують допомоги, зростає. І ми, Червоний Хрест України, готові підтримувати якісні проєкти з реабілітації. Тому для нас вкрай важливо брати участь у стратегічному плануванні спільно із державою та міжнародними партнерами. Наше пріоритетне завдання – підтримка людей, які зазнали фізичних та психологічних травм, створити комфортні умови, які сприятимуть швидкому одужанню, а найголовніше – адаптації до сучасних реалій та побуду», – наголосив Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України. 

Мери Фрайбурга, Орхуса, Парми, Охтирки та Львова говоритимуть про роль міст у реабілітації людини після війни та поранень.

«Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Львів став гуманітарним хабом країни – через місто пройшли мільйони внутрішньо переміщених осіб. Наші медики рятували цивільних та військових в таких масштабах, з якими досі ніколи не стикались. Зокрема, наше Перше територіальне медичне об`єднання прийняло приблизно 11 тисяч поранених. Відтак, ми виступили з ініціативою розбудови екосистеми реабілітації UNBROKEN у Львові. Нашими партнерами вже виступили десятки міжнародних партнерів – структури Європейського Союзу, міста-побратими, міжнародні організації», – каже Андрій Садовий, міський голова Львова.

Про побудову дієвої системи реабілітації говоритимуть представники МОЗ, ВООЗ, медичної служби Британії, госпіталю ветеранів в Ізраїлі, Червоного Хреста та реабілітаційних центрів України.

Другий день Форуму буде присвячений національній політиці у сфері реабілітації, до обговорення долучаться міністри та народні депутати. Серед тем другого дня також буде робота мультидисциплінарної команди в реабілітаційному центрі, реабілітація дітей, травмованих війною, та збереження ментального здоров'я.

Під час роботи форуму також відбудеться виставка новітнього обладнання для реабілітації. Понад 40 сучасних зразків іноземного та українського виробництва будуть представлені аудиторії, а це: біонічні протези, роботизовані системи ходьби, екзоскелети, роборукавички, системи для мобілізації організму тощо. Виставка демонструватиме інноваційні технології, що дають змогу людям, які отримали травми, адаптуватися до нових умов та повернутися до повноцінного життя.

Також заплановано пітчинг стартапів: свої розробки презентуватимуть 10 кандидатів. Журі обере найкращих, які отримають фінансову підтримку на впровадження проєкту в Реабілітаційному центрі UNBROKEN від міста-партнера Львова Вюрцбурга.

Аби взяти участь у форумі, необхідно подати заявку та отримати підтвердження від організаторів: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=GFdbFjqPfk-frDOsXiVdJWe2ZYG8UQZDie2A2b3AqsZUMzNMOTUwWjc0WDJUMkNVWFRSODlBNUtCQi4u

Форум працюватиме три дні у різних локаціях:

  • реабілітаційний корпус UNBROKEN, м. Львів, вул. Мазепи, 25;
  • укриття лікарні святого Пантелеймона Першого ТМО, м. Львів, вул. Мазепи, 25.

Організатори Міжнародного форуму реабілітації у Львові: Національний реабілітаційний центр UNBROKEN, Червоний Хрест України. Форум відбувається за сприяння Львівської обласної військової адміністрації, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства ветеранів України, Міністерства соціальної політики, Львівської міської ради. Титульний партнер – Direct Relief.