Терапія мистецтвом: пацієнти центру НЕЗЛАМНІ малюють, аби здолати стрес

  • 28.04.2023, 09:17
  • Пресслужба ЛМР
Арттерапію як один із дієвих методів лікування посттравматичного стресового розладу та психологічної реабілітації постраждалих від війни застосовують у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ у Львові. Медики мають власну техніку терапії мистецтвом.

Як пояснюють медики, арттерапія – це вид психотерапії, який базується на мистецтві та творчості. Він допомагає висловитись, коли бракує слів чи просто не хочеться говорити; виявити те, що складно описати словами.

«Арттерапію ми іноді поміж колег називаємо як наше психотерапевтичне МРТ. Бо це чудовий інструмент, який дуже корисний для діагностики та лікування тих розладів, які пов’язані зі стресом», - каже керівник напрямку психіатрії центру НЕЗЛАМНІ Олег Березюк.

У центрі НЕЗЛАМНІ застосовують власну техніку терапії мистецтвом – малювання пастельною крейдою на великих чорних аркушах. Цю техніку розробив арттерапевт Орест Василик. Він певен, що залучений в процесі терапії матеріал має символічне значення й сенс, та допомагає виявити те, що не так легко вловити словесно, чи те, що людина не наважувалась у собі відкрити. «Коли у пацієнта під час терапії пробуджується спонтанність та творчість – виникає  інтерес до життя», - зауважує арттерапевт.

Пацієнти центру НЕЗЛАМНІ самі обирають кольори та зображують на чорних аркушах те, що самі хочуть. Часто це те, що їм підказує їхня підсвідомість.

«Мені сподобався не тільки процес, а й результат. Це допомагає подолати бар’єри, відкрите те, що підсвідомо приховане», - ділиться після сеансу арттерапії захисник, пацієнт центру НЕЗЛАМНІ Руслан Топчан.

Нагадаємо, Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. За рік тут уже безкоштовно протезували 100 українців. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. 11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців. А упродовж 11-13 квітня в цьому корпусі тривав Міжнародний форум реабілітації: фахівці з усього світу – медики, експерти, представники міжнародних інституцій, фондів, європейських країн працюють разом, щоб обговорити, проаналізувати та розробити шляхи якісної реабілітації людей, що  постраждали внаслідок воєнних дій в Україні. Захід відвідали понад 800 учасників.