У Львові запрацював оновлений Центр крові та стартувала акція «Твоя кров рятує»

  • 26.05.2023, 10:19
  • 1107
  • Пресслужба ЛМР
У Першому медичному об’єднанні Львова відкрили оновлений Центр крові. Також тут стартувала акція «Твоя кров рятує». З цієї нагоди відомі інфлюенсери стали донорами крові, аби популяризувати донорство та допомогти лікарям рятувати життя людей, які постраждали від війни. Протягом тижня на своїх сторінках у соцмережах блогери розповідатимуть про важливість донорства і закликатимуть усіх, хто може поділитися своєю кров’ю, зробити це.

Зокрема, відомий фешн-експерт та телеведучий Леонід Мартинчик, який є амбасадором Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ, теж став донором крові. І зробив це вперше. Каже, що раніше просто не задумувався над такою необхідністю. А тепер воліє зробити донацію крові своєю звичкою. «Я зрозумів, що це треба робити регулярно. Це має бути як звичай, навіть сімейний. Вдома має бути традиція, що всі йдуть і мають здавати кров. Інакше – ніяк. Багато мінно-вибухових травм, і так багато крові потрібно», – каже він.

Долучилися до заходу й пацієнти Першого медичного об’єднання Львова, які мали мінно-вибухові травми та вижили завдяки донорській крові. Серед них – 28-річний Богдан Стратюк з Рівного. Він воював з першого дня повномасштабного вторгнення. У квітні 2023 року підірвався на міні. У лікарні воїнові ампутували ліву ногу, права теж була під загрозою. Загалом Богданові зробили вже десятки операцій і влили дуже багато донорської крові. Ось що говорить сам захисник: «У мені, мабуть, уже не залишилось жодної краплі своєї власної крові – так багато мені перелили донорської. Сьогодні мені провели вже 20-ту операцію. Вона теж не обійшлася без переливання. По суті, врятували мене не тільки лікарі, а й донорська кров, яку здавали звичайні люди. Донорська кров рятує нас, рятує наших хлопців. Мене врятувала».

Зараз, під час війни, потреба в крові велика як ніколи, підтверджує керівник Центру служби крові Юрій Кобецький. У Першому медоб’єднанні Львова, до якого входять три лікарні та центр НЕЗЛАМНІ, ця потреба зросла втричі.

«Донація крові зараз – це, в першу чергу, громадянська позиція. Це можливість для кожної людини допомогти нашим славним ЗСУ, які боронять нашу країну від загарбника. До нас постійно прибувають евакуаційні потяги. І не лише з пораненими військовими, а й цивільними, зокрема, діточками. Всіх їх треба рятувати. А для цього потрібна кров», – наголошує Юрій Кобецький.

В оновленому Центрі виготовляють не лише компоненти крові: еритроцити, тромбоцити та свіжозаморожену плазму, а й цільну кров: її виготовлення організували за порадою колег – військових медиків із-за кордону. І зробили це у Львові першими в Україні. Позаяк цільна кров дуже ефективна при кровотечі, яка триває, зокрема при мінно-вибухових травмах, в хірургії та при гінекологічних патологіях.

Керівник Центру закликає українців ділитися своєю кров’ю. Каже, що після першої донації 70% людей повертаються, бо вже розуміють важливість і хочуть надалі долучатися до порятунку життів. Донація крові корисна і для здоров’я самого донора: вона нормалізує тиск та зменшує ризик виникнення серцево-судинних та онкологічних захворювань. 

Щодо нагальної потреби Центру, то, як і зазвичай, найбільше бракує донорів, група крові яких має негативний резус-фактор.

Оновлений міський Центр крові вдалося відкрити завдяки друзям і партнерам. Зокрема, Techmagic – львівській компанії, що займається розробкою мобільних додатків. Вони дали 1 млн грн на ремонт. Компанія Ukrainian freedom funds профінансувала меблі для Центру. Частину обладнання надав Польський народний центр крові. Більшість обладнання Центр отримав завдяки Міністерству охорони здоров‘я України.

Перше медичне об’єднання Львова чекає донорів крові за адресою: вул. Миколайчука, 9, з 09:00 до 12:00 у будні дні. Телефон для запису: 0 800 333 003.