Мерія Львова застерігає мешканців громади не пірнати у водойми на Водохреща

  • 04.01.2024, 14:53
  • 1921
  • Пресслужба ЛМР
Цієї суботи, 6 січня, християни відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають – Водохреща. Для багатьох у цей день вже стало традицією купатися у водоймах. Однак фахівці вкотре наголошують, що купання у холодній воді може бути корисним лише за умови, якщо загартовуватися регулярно. А одноразове пірнання без підготовки не оздоровить, а навпаки, може стати причиною проблем зі здоров’ям.

фото ілюстративне

«Очікувати, що разове купання в холодній воді зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода насправді може бути корисною, але лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою. А починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води. Один із найпростіших варіантів, з яких можна розпочати загартовування водою у будь-яку пору року, це контрастний душ», - наголошують в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Водночас, медики не рекомендують пірнати у холодну воду навіть при мінімальних симптомах застуди, адже різка зміна температури у цьому випадку буде згубною для імунітету. Також лікарі особливо не радять цього робити тим, у кого хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском, а також різні хронічні захворювання.