Перейти до основного контенту
21°
Похмуро
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Ясно
26 червня 2026
П'ятниця
24°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Похмуро
27 червня 2026
Субота
23°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
22°
Ясно
28 червня 2026
Неділя
26°
Ясно
Вдень
30°
Ясно
Вночі
20°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Мінлива хмарність
Вдень
33°
Ясно
Вночі
24°
Мінлива хмарність
30 червня 2026
Вівторок
27°
Мінлива хмарність
Вдень
30°
Ясно
Вночі
23°
Похмуро

Львівські хірурги врятували 33-річній львів’янці єдину нирку, у якій була злоякісна пухлина

23 грудня 2024, 11:30
Пресслужба ЛМР
Щоби забрати з нирки злоякісну пухлину, хірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова спершу її видалили, а потім повернули до організму. Ця унікальна історія порятунку трапилась із 33-річною львів’янкою Ольгою Назаркевич.

Аби не прирікати жінку з однією вродженою ниркою, яку вразив рак, на гемодіаліз та подальшу трансплантацію донорського органу, спеціалісти львівської лікарні пішли на ризик.

Ольга народилася лише з однією ниркою. Ця патологія не впливала на якість її життя, допоки цього року у травні лікарі не діагностували у молодої жінки карциному – рак єдиної нирки. Виявилось, що місце розташування пухлини недоступне для проведення звичайної операції з видалення. А зробити це потрібно було якомога швидше.

«Карцинома розташовувалася так, що видалити її в тілі пацієнтки було неможливо. До того ж, ця хвороба не давала часу чекати на те, поки з’явиться донорський орган. І ми не знали, скільки ще могла б прожити жінка без оперативного втручання. Тому були змушені ухвалювати швидке та радикальне рішення. Ми пішли на ризик – успішність операції була 50 на 50.

Спершу ми мали видалити єдину нирку, зробити резекцію пухлини поза межами організму пацієнтки і потім виконати аутотрансплантацію. Тобто пересадити пацієнтці її ж нирку. І нам це вдалося», - розповідає Володимир Дмитрів, завідувач урологічного відділення лікарні святого Пантелеймона.

Минуло вже 5 місяців після операції. Ольга чудово почувається і безмежно вдячна лікарям за сміливість та порятунок.