Мав лише 5% на відновлення: у Львові поставили на ноги пацієнта з травмою спинного мозку
«Це було так раптово. Я навіть не зміг усвідомити, що сталося. Коли впав, то зрозумів, що я не відчуваю ніг», - розповідає Володимир.
Карета швидкої доправила постраждалого до місцевої лікарні, де протягом чотирьох діб він був у реанімації. Коли стан пацієнта вдалося стабілізувати, його відправили до Львова, у центр UNBROKEN.
«Враховуючи тяжкість травми, шанси на відновлення до функціональної ходьби у Володимира сягали не більше 5% зі 100%. Але ми з першого дня почали поступово займатися. Спершу вчилися перевертатися в ліжку, самостійно сідати, згодом пересідати в крісло колісне. Тренували м’язи рук та ніг. Це давало дуже позитивні результати. Вже на третій місяць після травми Володимир почав стояти та пересуватися за допомогою чотирьохопорної тростини», - розповідає про стан пацієнта розповідає фізичний терапевт Ростислав Мастеляк:
Важливою частиною відновлення також були заняття з ерготерапевтами. Володимир буквально наново вчився керувати руками.
«Мені було особливо важливо навчитися одягати сорочку та писати. Тому щодня після занять я сідав в палаті та розписував події свого дня», - ділиться Володимир.
Попереду на пацієнта чекає ще тривала реабілітація. Але половина шляху вже пройдена – за 4,5 місяців щоденної реабілітації його тіло відновило свою роботу на 50%. Мета Володимира: стати міцно на ноги, повернутися до повноцінного життя та роботи.
