Перейти до основного контенту
14°
Мінлива
хмарність
12 липня 2026
Неділя
14°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
17°
Дощ, Похмуро
Вночі
13°
Мінлива хмарність
13 липня 2026
Понеділок
17°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
20°
Похмуро
Вночі
13°
Мінлива хмарність
14 липня 2026
Вівторок
19°
Дощ, Похмуро
Вдень
24°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
17°
Дощ, Похмуро
15 липня 2026
Середа
19°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
23°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
16°
Похмуро
16 липня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Мінлива хмарність
17 липня 2026
П'ятниця
21°
Мінлива хмарність
Вдень
24°
Мінлива хмарність
Вночі
18°
Похмуро

Малює картини колесами: журналістів запрошують побачити унікальний творчий процес та поспілкуватися із ветераном

23 липня 2025, 12:06
Пресслужба ЛМР
Захисник Валентин Олексієнко, який не відчуває тіла від грудей і нижче, створює неповторні мистецькі полотна за допомогою крісла колісного. Представників ЗМІ запрошують наживо побачити унікальний творчий процес та поспілкуватися із ветераном.

Подія відбудеться завтра, 24 липня, о 19:00 у внутрішньому дворику Ратуші (пл. Ринок, 1). Акредитація для журналістів за посиланням

Контактна особа у разі питань: Одарка Жарук, 098 732 86 35.

Валентин Олексієнко – 28-річний пацієнт центру UNBROKEN, служив у 3‑й окремій танковій Залізній бригаді – танкістом. На фронті з ним стався нещасний випадок – він пірнув у водойму, аби змити з себе бруд після копання фортифікацій, однак вдарився головою об дно та отримав повне ураження спинного мозку. Більше про історію захисника ми розповідали тут

Раніше, до травми, Валентин був байдужим до творчості. Захопився нею вже під час реабілітації у Львові.

«Побачив як малювала дружина у творчій майстерні Центру UNBROKEN і мені прийшла ідея – спробувати намалювати свою картину за допомогою крісла колісного, бо пальці не працюють», — розповідає він.

Ветерана підтримала мисткиня Зірка Савка, яка допомогла йому втілити цей сміливий задум у реальність. Відтак Валентин відкрив свій спосіб написання картин, залишаючи на полотні сліди від фарби на колесах. Він переконаний, що немає нічого неможливого. І його полотна пряме тому підтвердження.

До слова, свої роботи ветеран планує передати на виставки в галереї або ж віддати частину прибутку з їх продажу на благодійність.