Перейти до основного контенту
21°
Ясно
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Ясно
26 червня 2026
П'ятниця
23°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Мінлива хмарність
Вночі
22°
Похмуро
27 червня 2026
Субота
24°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
22°
Мінлива хмарність
28 червня 2026
Неділя
26°
Ясно
Вдень
30°
Ясно
Вночі
21°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Ясно
Вдень
32°
Ясно
Вночі
23°
Ясно
30 червня 2026
Вівторок
27°
Мінлива хмарність
Вдень
31°
Мінлива хмарність
Вночі
25°
Мінлива хмарність

Допомагають українським ветеранам розвантажуватися ментально: мер Львова зустрівся з членами хорватського дайвінг-клубу

19 червня 2025, 15:49
Пресслужба ЛМР
Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з членами дайвінг-центру хорватських інвалідів війни «Немо-Адріатик» та його президентом Рене Ціповцем. Цей клуб вже два роки допомагає українським ветеранам розвантажуватися ментально за допомогою дайвінгу та водних видів спорту в межах спільного проєкту України та Хорватії «Ресоціалізація українських ветеранів».

фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
Хорватські гості презентували меру роботу дайвінг-центру і готові поділитися своїм досвідом у створені подібного у Львові, аби відновлення та ресоціалізація українських ветеранів з допомогою водних видів спорту відбувалася на постійній основі. У зустрічі, яка відбулася у Ратуші, також взяли участь виконавчий директор благодійного фонду UNBROKEN Олександр Кобзарев та позаштатний радник міського голови з питань співпраці з країнами Південно-Східної Європи Філіп Вішіч.

«У Хорватії ми маємо хороший приклад того, як з допомогою дайвінгу, плавання та інших видів водного спорту можна повернути ветеранів до життя, розвантажити ментально і відновити їхні сили. І ми готові поділитися цим досвідом зі Львовом, аби у вашому місті також створити такий центр, куди б регулярно приїжджали ветерани для ресоціалізації», – наголосив Рене Ціповець, президент дайвінг-центру «Немо-Адріатик».

фото Романа Балука для Львівської міської ради
Фото Романа Балука для Львівської міської ради
Міський голова Андрій Садовий радо підтримав таку ініціативу і доручив колегам опрацювати можливість створення такого дайвінг-клубу у Львові.

«Я дуже хочу, аби наші ветерани мали можливість відновлюватись через плавання не лише тоді, коли їдуть до Хорватії, а кожного тижня тут у Львові. І ми працюємо в цьому напрямку. Зокрема у Брюховичах у нас буде великий басейн в рамках нового реабілітаційного центру, також можна використовувати вже діючі басейни під цю програму. Крім того, у нас є озеро в Наварії, яке можна розглядати під центр, схожий як у Хорватії», – зауважив Андрій Садовий.

«Ми співпрацюємо зі Львовом вже два роки. Зокрема найбільша наша співпраця відбувається в межах спільного проєкту України та Хорватії “Ресоціалізація українських ветеранів”. Цього року вже одна група приїжджала до Хорватії на реабілітаційний дайвінг, а восени приїде друга група ветеранів. Дуже важливо, що це спільна співпраця хорватських і українських ветеранів, які одночасно разом беруть участь у водних видах спорту», – зазначив Філіп Вішіч, позаштатний радник львівського міського голови з питань співпраці з країнами Південно-Східної Європи.

До слова, дайвінг-центр хорватських інвалідів війни «Немо-Адріатик» уже понад 20 років займається програмою ресоціалізації хорватських ветеранів, і має в цій справі величезний досвід. Вони вважають, що, пірнаючи, воїни концентруються на диханні та правильному використанні обладнання, тому переключаються від буденного і рятують себе від стресу.