У Львові хорвати навчають українських ветеранів дайвінгу
Відколи у 1995 році завершилася війна Хорватії за незалежність, ветерани створили кілька об’єднань, одне з них зосередилося на занятті дайвінгом. Вони вважають, що, пірнаючи, воїни концентруються на диханні та правильному використанні обладнання, тому переключаються від буденного і рятують себе від стресу. Окрім того, до проєкту залучили психологів з України та Хорватії.
Дайвінг-клуб хорватських воєнних інвалідів «Немо-Адріатик» від початку повномасштабного вторгнення привіз до України кілька вантажівок із гуманітарною допомогою та обладнанням для наших військових. А пізніше започаткували проєкт ресоціалізації, і вважають його власним внеском у відновлення українських ветеранів та перемоги України загалом.
Минулого року до Хорватії зі Львова поїхали 10 українських ветеранів, які там займалися водними видами спорту: дайвінгом, знайомились зі спорядженням, пройшли практичний курс із пірнання. Усе для того, аби цього року покращати напрацювання і поступово створювати мережу інструкторів та лідерів думок ветеранського руху.
Окрім того, до співпраці долучили Український католицький університет, який залучив до участі, окрім ветеранів, ще й психологиню.
У 2024 році заплановано ще три етапи проєкту: два в Україні та один у Хорватії. Перший розпочали наприкінці лютого, і зараз 10 ветеранів російсько-української війни займаються фізичною активністю (дайвінг та водні види спорту), а також навчаються: з ними спілкуються хорватські ветерани, діляться досвідом та історіями успіху про те, як вдалося подолати стрес, об’єднатися навколо ідеї та вийти з післявоєнної кризи.
До уваги журналістів! Охочі відзняти тренування завтра, 1 березня, обов’язково мають зареєструватися за номером телефону: 0509832104 (Юлія).
