Перейти до основного контенту
21°
Ясно
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Ясно
26 червня 2026
П'ятниця
23°
Мінлива хмарність
Вдень
27°
Мінлива хмарність
Вночі
22°
Похмуро
27 червня 2026
Субота
24°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
22°
Мінлива хмарність
28 червня 2026
Неділя
26°
Ясно
Вдень
30°
Ясно
Вночі
21°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Ясно
Вдень
32°
Ясно
Вночі
23°
Ясно
30 червня 2026
Вівторок
27°
Мінлива хмарність
Вдень
31°
Мінлива хмарність
Вночі
25°
Мінлива хмарність

У Львові нагородили тих, хто творить культуру донорства

20 червня 2025, 13:13
Пресслужба ЛМР
До Всесвітнього дня донора крові у Львові відзначили тих, хто щодня рятує життя та розвиває культуру донорства. У великій сесійній залі міської ради вручили подяки медикам, координаторам, менеджерам, волонтерам, журналістам – усім, хто долучився до реалізації міського проєкту «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога».

«Я високо ціную вашу працю. Тому хочу подякувати вам за ваше служіння. Адже дуже часто, коли людина є на операційному столі, все вирішують не години, а хвилини. І від того, чи є якісне забезпечення медикаментами, чи є кров, часто залежить, чи буде людина жити. Ще раз дякую за те, що робите», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Серед нагороджених – працівники Міського центру служби крові, що діє на базі лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, команда мобільного пункту забору крові, а також активісти, які допомагають поширювати інформацію та залучати нових донорів.

Мобільний центр крові, який працює у Львові з квітня 2024 року, вже здійснив понад 40 виїздів. Завдяки зібраній крові вдалося врятувати понад 5 500 життів.

У межах проєкту також проводять «уроки крові» для школярів та навчальні візити до центру крові – щоб змалку формувати культуру взаємодопомоги серед молоді.

Цього року Львів став одним із перших міст в Україні, яке на рівні сесії міської ради затвердило Програму популяризації культури донорства крові. Вона передбачає системну роботу з просвітництва, підтримки донорських ініціатив, співпраці з громадськими організаціями та освітніми закладами.

«Ми живемо в час війни, коли дуже багато людей щодня потребують допомоги. Донорство – це простий, але надважливий спосіб її надати. Якщо ви відчуваєте в собі силу – чому б не допомогти? А ми як місто готові робити все, щоб підтримати донорський рух. Будуть уроки для школярів, тісна співпраця з громадськими організаціями, а також нові формати залучення», – зазначила Ірина Кулинич, заступниця міського голови з гуманітарних питань.

Так, було нагороджено 37 осіб. Серед них:

  • Святослав Синюк – лікар-трансфузіолог;
  • Любов Березова – старша медична сестра;
  • Ірина Кадай, Олена Тершівська, Ірина Широн, Катерина Струць, Галина Романко, Ірина Тимкович, Юлія Нестерко, Любов Гвоздик, Леся Кушка, Надія Маринюк, Галина Добровольська, Надія Пікулик – медичні сестри;
  • Любов Рубаха, Жанна Боднар – операційні медичні сестри;
  • Інна Фесечко, Оксана Наконечна – молодші медичні сестри (санітарки);
  • Надія Думич, Світлана Мартинів – цитоморфолог і фельдшер-лаборант;
  • Наталія Селютіна, Галина Жемчук – реєстраторки;
  • Ірина Байщак – фельдшерка-лаборантка;
  • Віктор Малишко – водій автотранспорту;
  • Святослав Кобель, Анастасія Середа, Мар’ян Чолач – менеджери із залучення донорів;
  • Георгій Кобецький – керівник Міського центру служби крові;
  • Тетяна Ерляйн – голова ГО «Bamberg:UA»;
  • Дарія Могінська, Ростислав Терещук – команда мобільного пункту забору крові;
  • Ганна Андріюк, Наталія Риндик, Наталія Микіцька, Уляна Мельник – волонтерки;
  • Марія Іскренко, Ірина Стадник – журналістки.