У Львові нагородили тих, хто творить культуру донорства
Серед нагороджених – працівники Міського центру служби крові, що діє на базі лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова, команда мобільного пункту забору крові, а також активісти, які допомагають поширювати інформацію та залучати нових донорів.
Мобільний центр крові, який працює у Львові з квітня 2024 року, вже здійснив понад 40 виїздів. Завдяки зібраній крові вдалося врятувати понад 5 500 життів.
Цього року Львів став одним із перших міст в Україні, яке на рівні сесії міської ради затвердило Програму популяризації культури донорства крові. Вона передбачає системну роботу з просвітництва, підтримки донорських ініціатив, співпраці з громадськими організаціями та освітніми закладами.
«Ми живемо в час війни, коли дуже багато людей щодня потребують допомоги. Донорство – це простий, але надважливий спосіб її надати. Якщо ви відчуваєте в собі силу – чому б не допомогти? А ми як місто готові робити все, щоб підтримати донорський рух. Будуть уроки для школярів, тісна співпраця з громадськими організаціями, а також нові формати залучення», – зазначила Ірина Кулинич, заступниця міського голови з гуманітарних питань.
Так, було нагороджено 37 осіб. Серед них:
- Святослав Синюк – лікар-трансфузіолог;
- Любов Березова – старша медична сестра;
- Ірина Кадай, Олена Тершівська, Ірина Широн, Катерина Струць, Галина Романко, Ірина Тимкович, Юлія Нестерко, Любов Гвоздик, Леся Кушка, Надія Маринюк, Галина Добровольська, Надія Пікулик – медичні сестри;
- Любов Рубаха, Жанна Боднар – операційні медичні сестри;
- Інна Фесечко, Оксана Наконечна – молодші медичні сестри (санітарки);
- Надія Думич, Світлана Мартинів – цитоморфолог і фельдшер-лаборант;
- Наталія Селютіна, Галина Жемчук – реєстраторки;
- Ірина Байщак – фельдшерка-лаборантка;
- Віктор Малишко – водій автотранспорту;
- Святослав Кобель, Анастасія Середа, Мар’ян Чолач – менеджери із залучення донорів;
- Георгій Кобецький – керівник Міського центру служби крові;
- Тетяна Ерляйн – голова ГО «Bamberg:UA»;
- Дарія Могінська, Ростислав Терещук – команда мобільного пункту забору крові;
- Ганна Андріюк, Наталія Риндик, Наталія Микіцька, Уляна Мельник – волонтерки;
- Марія Іскренко, Ірина Стадник – журналістки.


