У Львові відбудеться робоча зустріч Міністрів охорони здоров’я України та Королівства Норвегії: акредитація для журналістів
Зустріч міністрів охорони здоров’я України та Норвегії стане важливим кроком до посилення медичного партнерства між країнами. У межах візиту урядники обговорять ключові напрямки подальшої співпраці, зокрема щодо спільного проєкту «Medevac Ukraine». Це програма медичної евакуації за кордон українців, які отримали поранення внаслідок війни.
Спершу міністри відвідають Лікарню Святого Пантелеймона, після чого делегація завітає до Національного реабілітаційного центру UNBROKEN.
Зустріч відбудеться 30 червня, початок о 12:00 год за адресою вул, Івана Миколайчука, 9. Лікарня Святого Пантелеймона.
*Збір журналістів об 11:50 год біля головного входу Лікарні Святого Пантелеймона.
Акредитація журналістів тут
Контактна особа: Софія – 380 63 228 54 03
Довідка. «Medevac Ukraine» – програма медичної евакуації за кордон українців, які постраждали внаслідок війни. Її започатковано у перші місяці повномасштабного вторгнення завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Європейського Союзу, уряду Австрії та інших партнерів. Загалом до програми долучилося вже 34 країни. А Норвегія входить до ТОП‑5 країн за кількістю прийнятих з України пацієнтів.
До слова, з 2022 року Норвегія станом на зараз прийняла на лікування вже 443 таких пацієнта.
Крім цього, у 2023 році Норвегія спільно з ЄС та за підтримки ВООЗ передала Україні 5 спеціалізованих медичних евакуаційних автобусів. Ці транспортні засоби були розроблені спеціально для перевезення важкохворих пацієнтів на великі відстані (до 2000 км) і фактично є мобільними реанімаційними відділеннями. Автобуси обладнані всім необхідним для забезпечення автономної інтенсивної терапії протягом 48 годин безперервного транспортування важких пацієнтів.
