У центрі UNBROKEN готується до протезування 19-річний захисник, який втратив ногу на фронті
Першого легкого поранення юнак зазнав узимку, під час найзапекліших боїв за Авдіївку. А вже за кілька місяців, на початку травня, був важко поранений уже на іншому напрямку.
Уламки посікли майже все тіло молодого бійця – від ніг до шиї. Найбільше постраждав лівий бік. Важкопораненого доправили до лікарні у Харкові, де медикам довелося ампутувати Артемові ногу.
Важко було і далі. 26 днів у реанімації. Відмова нирок і 10 процедур гемодіалізу – штучного очищення крові від токсинів та надлишків рідини. Медикам таки вдалося стабілізувати стан Артема, після чого його доправили на подальше лікування спершу до Києва, а потім – до Львова, у Національний реабілітаційний центр UNBROKEN.
«Ми почали займатися з Артемом ще у відділенні хірургії. Спершу вчилися пересідати з ліжка на крісло колісне. Наша мета – відновити силу м'язів, оскільки велика площа м'яких тканин травмована і більша частина м'язів ноги атрофована. Разом з тим, ми щодня готуємо м'язи збереженої кінцівки до подальшої ходьби на протезі. Пацієнт прагне якомога скоріше ходити і докладає до цього максимум зусиль», - розповідає про відновлення пацієнта фізична терапевтка Христина Цап.
Реабілітація Артема буде ще тривалою. Після її завершення молодий захисник хоче повернутися на війну – до своїх побратимів із 3-ї штурмової.

