«Ви своїми ж ногами будете вирішувати, куди ідуть кошти», - Уляна Супрун про реформу охорони здоров’я

Як зазначають у МОЗ, реформа передбачає можливість перекваліфікувати медичні заклади у неприбуткові комунальні підприємства. Таким чином лікарні та поліклініки зможуть робити все, що не заборонено комунальному підприємству. Зокрема, реформа передбачатиме вільний ринок праці, встановлення зарплат, легальне надання додаткових послуг, вільний вибір медзакладів та лікарів громадянами тощо.
Конференцію відвідав міський голова Львова Андрій Садовий, де виступив з вітальним словом.
На конференції також розповіли про перспективи створення центрального виконавчого органу «Національна служба здоров’я України». Як повідомляють у міністерстві, орган забезпечуватиме рівний та якісний медичний захист громадян України в межах гарантованого державою пакета медичної допомоги шляхом стратегічних закупівель медичних послуг за рахунок коштів державного бюджету. Ще один аспект реформи – зміна фінансових стимулів. За даними МОЗ, замість того, щоб платити лікарням за існування, міністерство здійснюватиме виплати за конкретних людей, що йдуть лікуватися до закладу.
«Ми слідкуватимемо за кожною гривнею. Ви ж своїми ногами будете вирішувати, куди ідуть кошти», - заявила на конференції Уляна Супрун.
Нагадаємо, ГО «Центр UA» спільно з експертами коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та представниками Міністерства охорони здоров’я продовжує Всеукраїнський тур «ЗміниТИ: взаємодія заради змін», щоб почути та зібрати позиції представників найактивніших спільнот в усіх регіонах України для розробки системних і незворотних змін. Взаємодія заради змін допоможе місцевим громадам зрозуміти і сформулювати власні очікування до змін в країні, згуртуватись з однодумцями навколо спільних позицій, а також співпрацювати один з одним та владою, вимагаючи врахування спільних інтересів.