Перейти до основного контенту
29°
Похмуро
29 червня 2026
Понеділок
29°
Мінлива хмарність
Вдень
33°
Похмуро
Вночі
26°
Ясно
30 червня 2026
Вівторок
26°
Мінлива хмарність
Вдень
30°
Похмуро
Вночі
24°
Похмуро
01 липня 2026
Середа
26°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
31°
Ясно
Вночі
24°
Похмуро
02 липня 2026
Четвер
17°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
16°
Похмуро
Вночі
18°
Дощ, Мінлива хмарність
03 липня 2026
П'ятниця
19°
Мінлива хмарність
Вдень
24°
Ясно
Вночі
13°
Ясно
04 липня 2026
Субота
18°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Мінлива хмарність
Вночі
20°
Мінлива хмарність

Завдяки інноваціям, львівські лікарі зуміли продовжити життя пацієнта з 4 стадією раку

10 березня 2025, 12:33
Пресслужба ЛМР
Завдяки інноваційним підходам до лікування онкологічних хворих, спеціалістам лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова вдалося продовжити життя пацієнта з четвертою стадією колоректального раку. Для цього лікарі застосували метод радіочастотної абляції.

Колоректальний рак – найпоширеніша причина смерті серед онкохворих. Це дуже підступна хвороба, яка протікає майже безсимптомно, і тому, здебільшого, діагностують її вже на пізніх стадіях.

Так було і у 60-річного жителя Івано-Франківська Миколи Чежегова. Торік у квітні чоловіка раптово почали турбувати біль у животі та виникла кишкова непрохідність. Медики шокували пана Миколу: в нього виявили колоректальний рак, тобто злоякісну пухлину прямої кишки. Ба більше – четвертої стадії з поширенням метастазів у печінку. Чоловік уже був неоперабельний.

Допомогти важкохворому взялися інтервенційні онкологи лікарні святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова. Спершу пану Миколі лікарі виконали ендоскопічне стентування сигмовидної ободової кишки, що дозволило позбавити пацієнта від непрохідності кишківника. Після цього призначили курс хіміотерапії, що призвело до зменшення розмірів пухлин у печінці та кишці.

Ключовим етапом у лікуванні пана Миколи став метод радіочастотної абляції метастазів. Ця інноваційна процедура дозволяє «випалювати» ракові клітини шляхом термічного впливу і виконується під контролем комп’ютерної томографії або УЗД.

«Абляція – це не просто інноваційний метод лікування, який став справжнім проривом у світовій медицині. Це реальний шанс на продовження життя для людей з термінальною стадією раку», - наголошують у Першому медичному об’єднанні Львова.

Вже наступного дня після проведення абляції пан Микола поїхав додому.

«Знаєте, найбільше хочеться прожити довго. Хочеться бачити онуків, проводити з ними час. Така процедура не поверне мені мого здоров'я, але я зможу більше часу провести разом з родиною», - каже пацієнт.

У місяць обізнаності про колоректальний рак львівські лікарі принагідно закликають пацієнтів регулярно проходити профілактичні огляди у своїх сімейних лікарів та звертатися за допомогою при найменших змінах у роботі кишківника.