Місто долучається до будівництва школи у Брюховичах

  • 06.02.2017, 15:22
  • 1415
  • Уляна Шпуляр
У липні 2016 року на сесії Львівської міської рада затвердили Комплексну програму підтримки соціальної сфери та інфраструктури громад м. Винники та смт. Рудно і Брюховичі на 2016-2020 роки. Відтак, Львів долучається фінансово до будівництва школи в смт. Брюховичі. На сьогодні тут вже збудовано перші поверхи трьох корпусів.

«На сьогоднішній день школа вже є на 30% збудованою. Це є добудова школи №41 міста Львова. І місто Львів долучилося, у 2016 році було передбачено 5 млн. грн. із місцевого бюджету розвитку.

Площа школи буде понад 9 тис. м. кв. і вона буде розрахована на 620 учнів. Передбачено велику актову залу, 2 спортивних зали, щоб забезпечити належні умови для навчання дітей.

Новобудова складається із 3-ох корпусів, які будуть поєднані між собою. Це не будуть три окремих корпуси, вони будуть усі між собою з’єднані, щоб дітям було зручно користуватися навчальним закладом.

В тій школі зможуть здобувати освіту ті учні, які будуть бажати навчатися тут. Наразі в школі №41 навчається 385 дітей і ця школа на сьогоднішній день складається з 2-ох корпусів. Це є корпус, де розташована початкова школа у центрі селища і поряд із новобудовою – розташована школа 2-3 ступеня, де є учні 5-11 класів», - зазначила Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР.

«Я впевнений, що школа буде здана до 31 грудня 2017 року. Школа буде забезпечена тою кількістю дітей, як і планувалося - до 650 дітей», - відзначив Володимир Божейко, директор школи №41.

«На сьогоднішній день в життя втілюється брюховицька мрія – реконструкція старої школи. Дякуючи і міській владі, і державному і місцевому бюджету, на сьогоднішній день ведеться будівництво нової школи. Думаю, що спільними зусиллями ця школа буде збудована. Будівництво почалося минулого року, і з бюджету селищної ради було виділено 1 млн. 200 тис. грн. Цього року виділено 2 млн. грн. з бюджету Брюхович. Загалом тендер проходив на суму 50 млн., але, у зв’язку з курсом долара, сума може бути збільшена. Загалом минулого року на будівництво ми використали 17 млн. грн.», - додав Володимир Доманський, селищний голова смт. Брюховичі.

Метою Програми, яку у липні 2016 року прийняли на сесії Львівської міської ради, є соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад міста Винники і селищ Рудно та Брюховичі. Очікується, що її виконання дасть змогу забезпечити ці громади якісними адміністративними, медичними, житлово-комунальними, транспортними послугами, належним рівнем благоустрою населених пунктів, освітянським та культурним розвитком, сприяти залученню інвестицій, розвитку рекреації тощо.

Йдеться, зокрема, про необхідність проведення в цих населених пунктах:

  • Винники: капремонт у школах №20 та «Берегиня» і добудова частини будівлі школи №47; реконструкція народного дому, клубу «Дозвілля» та дитячої бібліотеки; будівництво автостанції у Винниках; каналізування; реконструкція вуличного освітлення та капремонт доріг; створення ЦНАПу тощо;
  • Рудно: збільшення обсягу питної води, яку з 2009 довозять до селища зі Львова; каналізування; будівництво водопроводу та каналізаційних колекторів, реконструкція мереж водопостачання; капремонт мереж зовнішнього освітлення та доріг у селищі, завершення будівництва амбулаторії та добудова нового корпусу школи №74; відкриття ЦНАПу тощо;
  • Брюховичі: розширення школи №41 та ДНЗ №143; каналізування; капремонт дороги між селищем та Львовом із будівництвом велодоріжки та освітленням, ремонт дорожнього покриття центральних вулиць; реконструкція бібліотеки та музичної школи; проведення водопровідних мереж та будівництво каналізації для забезпечення поліклініки водопостачанням та водовідведенням тощо.

Колись будівництво школи №41 було розпочато за державні кошти, згодом, фінансування призупинилося, відповідно, ремонтні роботи також. Наразі, з 3-ох корпусів школи 1 збудований на 2 поверхи, а 2 – на 1 поверх.

Довідка

Будівля школи 1932 року. У СЗШ № 41 функціонує 16 класів, у яких навчається 383 учні.

У 2008 році за рахунок загального фонду міського бюджету для школи придбано один ноутбук та мультимедійний проектор. Частково поповнено бібліотечний фонд школи.

У 2009 році за кошти міського бюджету виконано роботи з влаштування паливної та ремонту системи опалення на суму 293,0 тис. грн.

У 2010 році за кошти міського бюджету виконано роботи з ремонту шатрового даху на суму 84,0 тис. грн. та ремонту системи опалення на суму 44,0 тис. грн.

У 2011-2015 роках за кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту приміщень  на суму 669,0 тис. грн. та  придбано обладнання на суму 120,0 тис. грн.

У 2015 році за кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту сантехвузлів на суму 226,0 тис. грн., ремонт покрівлі на суму 334,0 тис. грн. та  ремонт інженерних мереж на суму 75,0 тис. грн.

У 2016 році за кошти міського бюджету виконано роботи з капітального ремонту сантехвузлів на суму 150,0 тис. грн.

За період 2008-2016 років для СЗШ  № 41 за кошти міського бюджету було виконано робіт на 1 млн. 995 тис. грн.

Додатково інформуємо, що у 2016 році за кошти державного фонду регіонального розвитку (6 млн. грн.), фонду соціально-економічного розвитку (5 млн.грн.), бюджету селищної ради Брюхович (1,2 млн. грн.) та бюджету розвитку міського бюджету м. Львова  (5 млн. грн.) виконано роботи із реконструкції СЗШ № 41 на суму 17, 2 млн. грн.

На 2017 рік  у державному фонді регіонального розвитку передбачається  10 млн. грн. на виконання робіт з  реконструкції СЗШ № 41, та виділено 2 млн. грн. із бюджету селищної ради Брюхович.