У Львові функціонуватимуть школи повного дня

Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив Положення про Школу повного дня, в якій навчально-виховний процес триватиме впродовж 8-ми годин, і передбачатиме, окрім начальної частини, розвиткову і пізнавальну діяльність для діток. Такий проект реалізують у 1-х класах поки що 4-х львівських шкіл.

«Передбачається, що цей пілотний проект буде реалізований у перших класах окремих навчальних закладів нашого міста. Навчально-виховний процес триватиме впродовж 8-ми годин. В першій половині дня буде навчальна діяльність – фронтальна, групова, інтерактивна, а друга половина дня обов’язково включатиме розвиткову і пізнавальну діяльність: щодня діти матимуть змогу брати участь у різноманітних екскурсіях і відвідувати гуртки. Після  16.00 год. діти або йтимуть додому, або залишатимуться на групі продовженого дня і відвідуватимуть гуртки у школі. Окрім того, в такому класі буде працювати два вчителі, тому додатково залучаємо спеціалістів, які будуть працювати з дітьми (вчитель початкових класів або керівник гуртка, - авт.),  щоб забезпечити належну організацію навчально-виховного процесу», - розповіла начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

З її слів, на сьогодні зголосилися 4 навчальні заклади до участі в цьому проекті. Це середні загальноосвітні школи № 77, № 98, «Школа радості» та школа «Джерельце».

«Відмінність школи повного дня від групи подовженого дня в тому, що, як правило, в школі повного дня працює один і той же класовод, і режим роботи передбачає таку діяльність, як участь у гуртках, екскурсії, ранкову зустріч, тихе читання, що не передбачено групою  продовженого дня. В групу подовженого дня зараховуються діти 1-4-х класів, а в школі повного дня окремий клас навчається до 16.00 години», - додала начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.

За потреби, додаткове харчування для діток у такій школі батьки можуть організувати за свої кошти.