У НУ «Львівська політехніка» відкрили сучасну лабораторію програми «Інтернет речей»

  • 05.03.2018, 16:35
  • 1531
  • Прес-служба ЛМР
Сьогодні, 5 березня, у НУ «Львівська політехніка» відбулось відкриття сучасної лабораторії, яка діє при однойменній бакалаврській програмі «Інтернет речей», яку ІТ Кластер спільно з ІТ компаніями Львова запустив ще у 2016 році.

Лабораторія програми Інтернет речей/Internet of things стане унікальною платформою для конструювання студентами розумних приладів, експериментів з хардварною частиною власних проектів та винаходів. У лабораторії облаштують 14 робочих місць з усім необхідним для роботи найсучаснішим обладнанням. Тут студенти вивчатимуть такі предмети як «Мікроконтролери», «Сенсори і виконавчі механізми», «Електроніка і цифрова схемотехніка».

«Співпраця з ІТ Кластером у нас розпочалася давно. Фактично 10 років тому був підписаний Меморандум про співпрацю ІТ Кластеру з НУ «Львівська політехніка». Вже тоді ІТ компанії звернули увагу, що недостатньо наші студенти, наші випускники володіють англійською мовою. Тому був проект спрямований на покращення знань англійської мови. Тоді ж були відкриті лабораторії програмного забезпечення, лабораторія програмування мобільних платформ. І саме від тоді ІТ Кластер взявся за ще одну серйозну і важливу річ – створення освітньої програми «Інтернет речей». Великий ажіотаж і все більше бажаючих навчатися за цією спеціальністю. Минулого року на ІТ спеціальності до нас вступило майже тисячу студентів. Я сподіваюся, що ІТ галузь, ІТ бізнес отримають велику кількість хороших фахівців.

Щиро дякую представникам ІТ компаній та ІТ Кластеру за допомогу. Вірю, що ми матимемо хороші результати», - розповів Дмитро Федасюк, проректор з наукової роботи НУ «Львівська політехніка», під час відкриття Лабораторія програми Інтернет речей.

Привітав студентів і викладачів НУ «Львівська політехніка» та представників ІТ компаній Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

«Дуже приємно сьогодні тут бути. Ми завжди захоплюємося, коли дізнаємося, що в якійсь країні, якомусь місті зробили цікавий винахід. Тому сьогоднішня локація - це місце, звідки можуть почати народжуватися нові винаходи.

ІТ Кластер робить дуже мудро, інвестуючи в нові технології, інвестуючи в людей. Маємо сильних лідерів, які це просувають. Тому висловлюю велику повагу і пошану колегам з НУ «Львівська політехніка» і ІТ Кластер. Думаю, що через 5-10 років, коли ми будемо зустрічатися, ця і інші кімнати будуть наповнені різними винаходами. Бажаю усім  великого успіху, а місто буде максимально сприяти у вашому розвитку», - наголосив Андрій Москаленко.

За словами Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру, у перспективі на програмі ІоТ планують також облаштувати другу лабораторію, призначену для виробництва розумних пристроїв, починаючи з їхнього проектування і завершуючи готовими прототипами, наприклад, деталями надрукованими з допомогою 3D-принтера, чи розробленої власної плати.

«У 2016 році ми розпочали однин з грандіозних проектів – модернізацію освіти, модернізацію наповнення робочих програм. Розпочинали ми з першої програми «Інтернет речей». Цього року, з 1 вересня, таких програм у львівських вишах вже буде 9. Однак необхідним елементом класного навчання студентів є створення умов для навчання. Тому, відкриття сьогоднішньої лабораторії - це є «перша ластівка», коли компанії дають не тільки техніку, а вкладаються в закупівлю цілого ряду елементної бази для того, щоб в нас все більше і більше з’являлося розумних пристроїв, щоб винаходи, які вийдуть з «Львівської політехніки» отримували славу і відгук по всьому світу.

Отож, студенти однієї з перших наших унікальних програм відтепер матимуть можливість не лише вивчати нові і прогресивні предмети і технології, а й на практиці вивчати основи Інтернету речей. Сучасна лабораторія – одне з важливих досягнень Кластеру, адже таких практично немає в державних університетах. Місцевим ІТ компаніям також важлива якісна зміна освіти і інвестиції в майбутнє покоління ІТ професіоналів, тому це точно не єдина наша лабораторія, яка з’явилась спільними зусиллями». – розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

Лабораторія ІоТ з’явилася завдяки ІТ компаніям, які є учасниками Львівського ІТ Кластеру. 16 компаній профінансували купівлю техніки, приладів, обладнання та ремонт приміщення для лабораторії. Серед них: PlVision, SoftServe, Ciklum, Cypress, N-iX, Eleks, Sombra, KindGeek, Vakoms, V.I.Tech, Lohika, GlobalLogic, Intellias, Conscensia, Perfectial, Vector Software. Від імені ректора НУ «Львівська політехніка» Юрія Бобаа, було вручено подяки кожній компанії.

Лабораторія розташована у 5-тому корпусі Політехніки, ауд. 605а (вул. С. Бандери, 28а).