EduHack завершився: 5 переможців розділили між собою 50 тисяч гривень

Сьогодні, 21 квітня, у Львові завершився хакатон «Технології. Як реалізувати цифрову компетентність у школі?». Він був присвячений викликам, з якими стикаються у школі, у зв’язку зі швидким розвитком технологій у світі та потребою підготувати до цього майбутніх випускників. Під час заходу впродовж 2 днів 10 команд працювало над проектами, які допоможуть впровадити нові підходи у школах. Відтак, 5 команд-переможців розділило між собою 50 тисяч гривень

Серед проектів, які були напрацьовані на хакатоні, найбільше всіх зацікавив проект обсерваторії на даху школи, яка буде доступною для всіх та допоможе зацікавити школярів вивчати точні науки, такі як астрономія. Саме ця команда отримала перше місце і 20 тис гривень для початку реалізації своєї ідеї. 

«Бажаю всім успіху, усі проекти дуже цікаві і потрібні. Це дуже важливо, коли в одному проекті можуть бути задіяні і освіта, і ІТ, і інші галузі. Це класно, що все може працювати у синергії», - зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Цей хакатон - другий з серії освітніх хакатонів, які Центр інноваційної освіти «Про.Світ» разом з партнерами планує провести у різних містах України протягом 2018–2019 років. Кожен хакатон «EduHack: перезавантажимо українську школу разом» - це дводенний захід, під час якого учасники працюватимуть у командах із менторським супроводом і будуть створювати рішення для викликів, що стоять перед українськими школами сьогодні.

Хакатони стануть поштовхом для створення та реалізації у школах інноваційних проектів на актуальні теми в українській освіті: «Інклюзія», «Навчання впродовж життя», «Цифрова компетентність», «Екологічна компетентність», «Культурні компетентності», «Мовні компетентності» та інші.

Під час сьогоднішнього хакатону на 18 годин разом зібралися вчителі, учні, батьки та директори шкіл, щоб згенерувати проекти, які допоможуть впровадити нові підходи у школах. Усі команди отримають менторський супровід від фахівців у галузі ІТ-технологій протягом 2 днів хакатону. Вони матимуть змогу реалізувати розроблені проекти із залученням фінансування через платформу GoFundEd.

Команди-переможці гарантовано стартують свої проекти на GoFundEd.org та отримають соціальну інвестицію від платформи - перший внесок у краудфандингову кампанію. Напрацьовані практики потраплять до EduHub - онлайн-бібліотеки освітніх рішень, а автори проектів зможуть стати менторами та допомагатимуть поширювати ці ідеї в інші школи чи спільноти.

Хакатон відбувся в організаційному партнерстві управління інформаційних технологій департаменту розвитку Львівської міської ради, Центру інноваційної освіти «Про.Світ» та компанії N-iX за підтримки управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.