Діти допомагатимуть одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом
З 25 до 30 вересня працівники управління «Служба у справах дітей» провели інформаційно-ознайомчі лекції для учнів, які впроваджуватимуть медіацію у свій школі. Таким чином, із охочих, які зголосились взяти участь у проекті, відберуть чотирьох учнів із кожної школи на чолі із психологом чи соціальним педагогом, які в жовтні 2019 пройдуть навчання та стануть шкільними медіаторами.
«У подальшому маємо на меті запровадити шкільну медіацію у всіх школах м. Львова, щоб учні, які вже пройшли навчання та матимуть певний досвід проведення медіації, передавали його наступним навчальним закладам» — додали в управлінні «Служба у справах дітей».
Довідка
Медіація — це добровільний і конфіденційний процес, у якому нейтральна третя особа (учень-медіатор) допомагає сторонам знайти спільний варіант вирішення їхнього конфлікту.
Шкільна служба порозуміння (ШСП) — це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики — медіацію однолітків, коло прийняття рішень, коло примирення — і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі.
Робота медіатора дає дітям можливість самореалізації та сприяє розвитку в учнів:
• поваги до права кожного на задоволення власних потреб і захист своїх інтересів (без шкоди чужим інтересам);
• культури конструктивної поведінки в конфлікті;
• чуйності до переживань інших;
• уміння поставити себе на місце іншого;
• здатності приймати інших;
• почуття власної гідності та самоповаги;
• усвідомлення сили свого впливу на навколишній світ.


