У Львові відкрили меморіальну дошку Івану Вакарчуку

  • 11.10.2021, 15:16
  • Соломія Григор’єва
На стіні кафедри теоретичної фізики ЛНУ ім. І. Франка відкрили меморіальну дошку на честь заслуженого професора, багаторічного ректора університету (1990-2007; 2010-2013), міністра освіти і науки України (2007-2010), Героя України Івана Вакарчука. До заходу долучилось чимало вчених, громадських діячів та колег видатного львів’янина.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять Івана Вакарчука – великого українця, працелюба, людини, яка присвятила себе науці і освіти. Від багато зробив для розвитку Львівського національного університету, поширення в науково-освітній простір української мови та зміцнення української державності. Він прагнув своїм прикладом показувати, якою має бути людина, українець. Сьогодні, вшановуючи пам'ять цього видатного ректора, ми повинні щодня втілювати його принципами в життя – робити добро, бути чесним і правдивим», – сказав Володимир Мельник, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка.

фото: Олександр Мазуренко

«Я мав честь навчатися в університеті, коли його ректором був Іван Олександрович. Університету, його конкретні справи завжди мають своєї ім’я і цим ім’ям був Іван Вакарчук. Його справи, які завжди будуть з ним асоціюватись – ЗНО, новий поштовх розвитку університету, проукраїнська позиція – це приклад для кожного з нас, що потрібно ставити великі цілі і рухатись вперед. ЛНУ має свою сильну історію і пан Іван зміг її підняти на ще вищий рівень. Велика шана і повага видатному львів’янину», – наголосив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

фото: Олександр Мазуренко

«Я прекрасно усвідомлюю значення мого тата для всіх нас. Від імені нашої родини хочу подякувати за ту добру енергію,  яку сьогодні кожен з вас сюди приніс. Тут є ті, хто не міг не прийти на цю подію. Це дуже сильно надихає, заставляє ще більше пишатись своїм батьком та змушує рухатись вперед, щоб бути достойним Івана Вакарчука», – зазначив Святослав Вакарчук, співак, син Івана Вакарчука.