Хлопці вчаться робити манікюр, а дівчата – ремонтувати авто: як у львівських закладах профтехосвіти проводять уроки для школярів (відео)

  • 12.04.2023, 16:49
  • Пресслужба ЛМР
У закладах профтехосвіти Львова проводять шкільні уроки трудового навчання. Сьогодні такий урок у Вищому професійному училищі № 29 відвідало близько 40 учнів школи № 34. У різних майстернях училища провели різні заняття: група хлопців і дівчат випікала і прикрашала паски, окремо дівчата спробували бортувати колеса, а хлопці – робити манікюр та зачіски.

Наприкінці 2022 року виконавчий комітет Львівської міської ради підтримав розробку нової моделі функціонування закладів освіти. Одним з пунктів нової моделі є профорієнтаційна робота в частині популяризації закладів професійно-технічної освіти. Тобто цей пункт стратегії передбачає налагодження співпраці між школами та училищами.

Пропри те, що таке партнерство тільки починає розвиватись, близько третини львівських учнів 6-9 класів в межах уроків трудового навчання вже відвідують майстер-каси і заняття в закладах профтехосвіти. В першу чергу таку співпрацю налагодили зі школами, які розташовані неподалік училищ (загалом у Львові є 17 ПТУ).

«Сьогодні у нашому училищі є учні 8 та 9 класів зі школи № 34. Вони на базі наших навчально-практичних центрів перукарського мистецтва, автомобільного траспорту та харчових технологій проводять цікаві уроки трудового навчання. Наша співпраця із цією школою розпочалась ще в 2020 році, а з 2023 року ми маємо партнерство ще з чотирма навчальними закладами. Діти приходять до нас, пробують різні професії, їм дуже цікаво. Можливо серед цих школярів будуть наші майбутні учні», – розповіла Наталія Комарницька, заступниця директора з навчально-виховної роботи училища № 29.

Школярі сьогодні отримали дуже багато різноманітних практичних навичок: заплітати волосся, робити манікюр і масаж рук, демонтувати колеса в авто, робити заміну масла і повітряного фільтра, пекти та прикрашати паски.

«До нас прийшли хлопці зі школи, яким ми показали, як у волосся вплітається канекалон, як плести різні косички, розповіли про різних догляд за волоссям як для жінок, так і для чоловіків. Школярі спробували на собі професію перукаря. Спочатку їм було важко, але під кінець заняття їм вже чудово все вдавалось», – зазначила Ірина Гладиш, майстриня виробничого навчання ВПУ № 29.

Діти зізнаються, що такі уроки трудового навчання їм дуже подобаються, адже вони можуть спробувати різні професії, отримали якісні практичні навички та весело провести час. Данило сьогодні вперше спробував робити манікюр, а Ліля – демонтувати колесо в авто. Обоє раді, що мали таку нагоду.

«Сьогодні я вчуся робити манікюр. Це досить цікаво. Мені не було важко, бо нам спочатку про все детально розповіли, а потім показали, як правильно робити», – поділився Данило Пазуняк, дев’ятикласник школи № 34 ім. М. Шашкевича.

«В рамках уроку трудового навчання ми прийшли на базу училища, щоб навчитись, як правильно демонтувати колесо, змінювати фільтри та масло в автомобілі. Раніше я не мала подібного досвіду, але мені дуже сподобалось. Найцікавіше було міняти масло», – розповіла Ліля Олійник, учениця дев’ятого класу.

відео: Андрій Андрух