«Таке зібрання треба було проводити 8 місяців тому, а не доводити ситуацію до критичної межі», - А. Садовий

  • 25.01.2017, 13:33
  • Христина Процак
Сьогодні відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо вивезення твердих побутових відходів у Львові. Під час доповіді міський голова Андрій Садовий наголосив, що на сьогодні є два критичні питання: куди конкретно, на які полігони вивозити відходи зі Львова, та необхідність якнайшвидшого відновлення протиаварійних робіт на полігоні ТПВ у с. Великі Грибовичі, щоб не допустити екологічної біди. За результатами засідання було прийнято кілька рішень, зокрема, щодо роботи з містами у Львівській області по прийняттю на їхні полігони ТПВ зі Львова, щодо напрацювання відповідних угод на вивезення та захоронення сміття. Також під час засідання озвучено, що мери міст Дрогобича, Миколаєва, Борислава, Самбора готові приймати на захоронення ТПВ зі Львова. Окремим пунктом передбачено створення комісії за участю фахівців ЛОДА, ЛМР, депутатських комісій, представників ДСНС щодо проведення протиаварійних робіт на полігоні в с. Великі Грибовичі. Як підтвердив Сергій Дмитровський, начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області, зараз на полігоні в с. Великі Грибовичі існує загроза зсуву. Також рекомендовано звернутись до Уряду про виділення коштів на проведення рекультивації на полігоні, напрацювати план протиепідемічних заходів, провести у Львові позачергову дератизацію, а також забезпечити до наступного вівторка вивезення сміття з переповнених майданчиків у Львові. Також окремо обговорено питання щодо залучення органів правопорядку для сприяння роботи перевізників, які здійснюють вивезення сміття зі Львова за межі міста.

«Я просив би перевізників бути коректними і не занижувати проблему. Є багато майданчиків, які переповнені вже багато тижнів. Це тритижневий об’єм на одному майданчику. Я маю великий сумнів, що перевізники зможуть це вивезти у короткий час, хіба буде підсилення.

Ми працюємо зі всіма полігонами в області, в тому числі, Жидачів, Буськ, Дрогобич, Золочів. Це відбувається через компенсаторні механізми. Ми платимо за кожну тонну львівських відходів.

Блокування є. Ми, на жаль, не можемо зараз сміття вивозити у тих об’ємах, у яких ми вивозили до кінця минулого року. Об’єми значно зменшились. За кожну тонну відходів ми платимо кошти. Тішусь від пропозиції міського голови Самбора, якщо ви готові нам допомагати, я вам буду щиро вдячний. Я не переконаний, що весь об’єм сміття з міста Львова ми зможемо захоронювати в межах області, це надзвичайно великі об’єми. Тут однозначно треба мати добрий посил від керівництва області, щоб не було проблем, що в один день нам припинять прийом відходів. Критична ситуація з м. Києвом, вони не приймають від нас жодної тонни відходів. Не хочу переходити у площину звинувачень, бо це не коректно. Ми сьогодні зібрались, бо є загроза зсуву, і дякую, що ми є об’єктивні, ми говоримо правду, роботи треба відновлювати якомога скоріше. Компетенції органу місцевого самоврядування не достатньо. Є держава Україна, куди ми сплачуємо наші податки, вона повинна брати на себе відповідальність у критичній ситуації. Друге питання – це критична ситуація з вивезенням. Я би дуже хотів, щоб ми мали сьогодні позитивний результат. На моє переконання, нам треба буде ще залучати полігони з інших областей, бо своїми силами ми не зможемо захоронити всі ці об’єми.

Хочу подякувати всім, хто має сміливість говорити правду. Хочу подякувати за те, що ми зібрались. Я солідарний з тими, хто виступав, які говорили, що таке зібрання треба було проводити 8 місяців тому, а не доводити ситуацію до критичної межі, коли вже міжнародні експерти, коли посольства іноземних держав звертають увагу органам державної влади, щоб звернули увагу на місто Львів», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

відео: Андрій Андрух