Мерія застерігає бути обачними: трапились отруєння чадним газом та продуктами горіння

  • 14.02.2022, 10:12
  • Пресслужба ЛМР
Як повідомили в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони, трапився ще один випадок отруєння чадним газом, а також отруєння продуктами горіння.

Так, 13 лютого близько 07.00 год. надійшло повідомлення про отруєння чадним газом у квартирі на вул. Ген. Грекова, 8 (Шевченківський район). Внаслідок отруєння постраждали двоє жінок, віком 19 та 25 років. Їх спершу доправили в обласну клінічну лікарню, але від госпіталізації вони відмовились.

В будинку перекрили подачу газу. Обставини події встановлюють.

Водночас, 14 лютого близько 04.00 год. сталося отруєння продуктами горіння у квартирі на вул. Новий Світ, 22 (Франківський район). Постраждали троє осіб: жінки, віком 57 та 22 роки, та 27-річний чоловік. Їх доправили в обласну клінічну лікарню.

За попередньою інформацією, відбулось отруєння продуктами горіння – у каміні спалювали ялинку.

Загалом від початку року по місту зафіксували вже 11 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 25 осіб, з них 7 дітей. На жаль, 1 людина загинула.

Фахівці вкотре наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади для опалення – через вікно, через двері, і через вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки тощо – цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з таких правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ і стається біда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії з людськими жертвами –  вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадках, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.