Територію львівської громади патрулюватимуть, щоб мешканці не палили траву

  • 09.04.2022, 09:57
  • Марія Демчина
Сьогодні по території львівської громади їздитимуть автомобілі з гучномовцями і попереджатимуть про наслідки від пожеж сухої рослинності. Так мешканцям додатково нагадують про заборону спалювання трави й загрозу від таких пожеж.

До такого сповіщення доєднаються і представники ДСНС та добровольчих формувань львівської громади. Також на блокпостах роздаватимуть флаєри з відповідною інформацією.

«Насправді альтернатива спалюванню трави є, - каже начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони Микола Грицайчук. – Наприклад, можна здавати таку рослинність на станцію компостування на вул. Пластовій. Загроза ж від спалювання трави чимала. Адже і тварини, і майно громадян, та й навіть їхнє життя і здоров'я через такі пожежі – в небезпеці».

А з наступного тижня організують мотопробіг-патрулювання проти паління трави: 25 байкерів їздитимуть і охоплять шість маршрутів.

Мешканців вкотре просять зважати на таку інформацію і не палити сухої трави.  За такі дії передбачена адміністративна відповідальність, а у воєнний час це прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років). Також не забувайте телефонувати на «102», коли бачите горіння трави чи паліїв.