Мерія Львова нагадує: паліям сухої рослинності загрожують багатотисячні штрафи

  • 08.04.2024, 10:19
  • 199
  • Пресслужба ЛМР
Мерія Львова вкотре застерігає мешканців Львівської громади не випалювати суху рослинність, бо це шкідливо, неекологічно і незаконно. А у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність. Рятувальники, які виїжджають на такі виклики навіть у відносно мирних областях, можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

фото ДСНС (ілюстративне)

Лише від початку року у Львівській громаді зафіксували уже 30 пожеж в екосистемах, з них 12 – великі, площа горіння яких становила від 200 до 600 кв.м. А кожна така пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини. Адже разом із димом у повітря, яке вдихають люди, потрапляють важкі метали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки.

«У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків війни і порятунку людей, вони змушені виїжджати на гасіння пожеж, що виникають через бездумне спалювання сміття та листя», - наголошують у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони. 

Найбезпечніший спосіб для довкілля – це компостувати сухе листя та траву: рослинність перегниває і стає добривом. Це не лише безпечно, а й корисно для ґрунту. Для компосту слід підготувати спеціальний резервуар чи просто викопати яму поблизу подвір’я або ж біля городу, помірно зволожувати рештки рослин та забезпечити туди доступ повітря. 

Мешканців міста вкотре просять не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати до Служби порятунку «101» – коли бачать горіння сухостою, та до поліції «102» – коли бачать паліїв.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).