Троє дітей у Львові потрапили до лікарні через отруєння чадним газом

Так, одне із отруєнь трапилось у квартирі на вул. Снопківській (Галицький район): отруїлись хлопець та дівчина, 2025 року народження. Їх у легкому стані доправили в лікарню святого Миколая.
Інше отруєння трапилось у квартирі на вул. Малицької (Залізничний район): отруїлась дівчина, 2024 року народження. Її у стані середньої важкості доправили в лікарню святого Миколая.
Обставини обох отруєнь встановлюють фахівці.
В міському управлінні з питань цивільного захисту та територіальної оборони наголошують: від початку 2026 року в місті зафіксували уже 39 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждала 71 людина, з них 28 — діти. На жаль, 1 людина загинула. Усі отруєння трапились через недотримання чи порушення правил користування газовими приладами, тож фахівці вкотре просять мешканців бути обачними, користуючись газовим чи пічним опаленням.
Фахівці нагадують: основна вимога, щоб не трапилась біда, це притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення: через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин — тобто газові котли чи колонки, цей комин також має бути чистим. У жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то утворюється чадний газ.
Симптомами отруєння чадним газом є інтенсивний головний біль, загальна слабкість та сонливість, можливі запаморочення та блювота. Якщо виникають такі симптоми, необхідно вимкнути усі прилади горіння і вийти на вулицю, викликати швидку допомогу та газову аварійну службу.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту, і вони прибудуть на місце події.