А. Садовий: «Я прекрасно розумію, що аналізують Безпековий Форум у Львові, будуть пробувати його очорнювати, бо багато кому це не подобається»

  • 04.12.2017, 12:13
  • 2425
  • Прес-служба ЛМР
Міський голова Львова зустрівся з активістами, які прийшли у міську раду з акцією протесту, і пояснив свою позицію щодо візуалізації – карти, яку було продемонстровано під час І Львівського Безпекового Форуму.

«Я знаю, що ви прийшли і мали бажання зі мною поспілкуватися. Я розумію, що ви би хотіли трохи більше мати інформації по Форуму Безпеки, який проводився у Львові впродовж останніх трьох днів.

Хочу вас проінформувати, що за оцінкою аналітиків, це був один з найсерйозніших форумів за останні роки, який відбулася в Україні. Цей форум підтримали Фонд Зайделя, Фонд Маршала, також посольство Канади. Він відбувався в приміщенні Українського католицького університету. Співорганізаторами були Інститут «Просвіти» і Інститут міста. Львівська міська рада підтримує усі форуми, які відбуваються у місті Львові. Я також брав участь у цьому форму, я привітав усіх гостей. Щоб ви розуміли, приблизно 70-80% – це були гості, які приїхали з-за кордону. Почесним гостем був Бен Ходжес – це є командувач сухопутними військами Америки в Європі. Тобто йому підпорядковані всі збройні війська Америки, які перебувають на території Європи, в тому числі ці хлопці, які тренують наших вояків. Також приїжджав екс-заступник міністра оборони США Майкл Карпентер. І були представники найвідоміших світових аналітичних центрів - ті люди, які готують доповіді прем’єрам, президентам. Дискусії там були дуже цікаві і корисні.

Вас, напевно, збентежила карта, яка була під час першої панелі. Це є карта, яка була розміщена на європейському сайті (http://www.ecfr.eu/wider/specials/russia_in_the_grey_zones), і вона була як ілюстрація до російської окупації територій по Європі. Там були показані окуповані території в Молдові, в Грузії, в тому числі в Україні. Було показано, що в окупації знаходиться Крим і в окупації знаходиться частинна Донецької і Луганської областей. Я переглянув цю статтю. Вона в принципі є об’єктивна.

Моя позиція чітка і однозначна – Донецька і частина Луганської області знаходяться в окупації. Я думаю, що ми з вами тут є єдині. Просто біда в тому, що хтось попробував подати певну інформацію під певними акцентами, що є неправда. Треба завжди говорити прямо і відкрито. Ще раз наголошую – є чітка і тверда позиція міста, ви про неї знаєте, і вона є незмінна», - сказав міський голова Львова.

«Ми створили у Львові Центр допомоги учасникам бойових дій, аналогів в Україні нема. Такі допомоги та підтримка, яка є зі сторони громади міста Львова – це приклад для всієї України. Дай Бог, щоб держава хоча би половину робила того, що робить громада міста Львова. Це позиція всіх, чітка і принципова.

Багато кому не хотілось би, щоб в Україну приїжджали мудрі люди і тут отримували правдиву інформацію про те, що робиться в Україні. Війна триває. Це не АТО, це війна, це російська агресія. Наші території знаходяться в окупації, є терористичні організації, які називають себе «ДНР» і «ЛНР» – це терористи, з ними треба працювати по-іншому. Бо ці переговорні процеси, скільки вже років ведуться? Терористи, як правило, живуть один-два дні, в цивілізованому світі. У нас чомусь це затягується. Мій варіант простий – перемогти Росію треба, в першу чергу, економічно. Якщо рівень життя в Україні буде вищий, ніж у Росії, тоді вони самі всі втечуть. А для цього треба побороти корупцію.

Я прекрасно розумію, що аналізують Безпековий Форум у Львові, будуть пробувати його очорнювати, бо багато кому це не подобається. Я, наприклад, маю сьогодні о 15.00 год йти в СБУ, тому що викликають мене як свідка по цьому форуму. СБУ замість того, щоб займатись терористами, будуть спілкуватись. Хоча я в той час мав бути у Львівській Політехніці, бо приїжджає керівник ЮНЕСКО, який буде отримувати статус Почесного професора в Політехніці.

Щоб нас ніхто не ділив, не сварив, ми – єдині і тверді. Є наша Україна, є наша земля, жодного сантиметра української землі нікому не віддамо», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

відео: Андрій Андрух