ЛКП «Львівавтодор» бере участь у проекті «Безпека дорожнього руху в містах України»

  • 07.12.2017, 12:14
  • Романа Куць
На сесії затвердили ухвалу, яка дасть змогу продовжити підготовку проекту та розпочати здійснення заходів з безпеки дорожнього руху за проектом «Безпека дорожнього руху в містах України» у 2019-2020 роках.

Щороку в місті в ДТП гине більше 40 осіб та дістає поранення до 1000. Згідно з методикою Європейського інвестиційного банку, втрати економіки міста від ДТП у 2016 році становили 395,6 млн. грн - 13,2 млн. євро, зокрема у місті відбулося 5958 ДТП, у яких травмовано 956 та загинуло 47 осіб.

«Більша частина коштів йде на безпеку на наших дорогах і ми ставимо собі за мету вийти хоча б через 7 років на нульову смертність на дорогах. Для цього потрібно зробити кардинальні зміни у місті Львові. Згідно з останніми даними, у нас в області за ніч загинуло 5 людей-пішоходів, 70% з них – це люди працездатного віку. Це катастрофа, тому нам потрібно виконати дуже великий об’єм роботи», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ми більше 2 роки працюємо зі спеціалістами Європейського інвестиційного банку, було зроблено багато напрацювань та опрацьовано схеми з Патрульною поліцією. І можна сказати, що місто Львів – це перше місто, яке виконало відповідні вимоги ЄІБ і ми є прикладом по реалізації цього проекту», - додав директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Нагадаємо, з 2016 року Львівська міська рада співпрацює з Європейським інвестиційним банком в рамках проекту «Безпека дорожнього руху в містах України». Станом на жовтень 2017 року ЛКП «Львівавтодор» підготовано ряд передпроектних пропозицій, які отримали підтвердження зі сторони банку.  Зараз Міністерство інфраструктури України та Європейський інвестиційний банк знаходяться за крок до підписання рамкової угоди щодо проекту «Безпека дорожнього руху в містах України». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 70 від 27 січня 2016 р. «Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями", необхідним є прийняття рішення міської ради про підтримку проекту.

Завдяки здійсненню заходів, передбачених проектом, очікується зменшення кількості загиблих та постраждалих в ДТП, підвищення швидкості та привабливості громадського транспорту для мешканців міста, розвиток пішохідних зон та велоінфраструктури, що в свою чергу зменшить відсоток поїздок приватним автотранспортом у час пік, зменшивши корки та час, проведений львів’янами та гостями міста в дорозі. Прогнозоване зменшення втрат економіки міста від ДТП завдяки реалізації проекту у 2020 році складе 5,75 млн. євро. Прийняття цієї ухвали дасть змогу продовжити підготовку проекту та розпочати здійснення заходів за проектом у 2019-2020 роках.