Львів’яни та гості міста відзначили День Соборності України

  • 22.01.2018, 17:58
  • Уляна Шпуляр
Сьогодні, 22 січня, у Львові відзначають 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та День Соборності України. З цієї нагоди розгорнули прапор України та провели молебень за Україну на площі біля пам’ятника Т. Шевченку. До заходів долучився міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, заходи розпочалися на Личаківському кладовищі з покладання квітів та лампадок на полі почесних поховань №67 - з могили Юрія Вербицького. Під час покладання оркестр виконав «Пливе кача по Тисині», після чого пролунав Державний Гімн України. Після покладання на полі №67 провели чин екуменічної панахиди. Представники області й міста також поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» Олександра Тисовського, учасника АТО Віктора Гурняка, Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича. Завершили вшанування пам’яті на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №76, де представники влади запалили лампадки на могилах воїнів АТО, а духовенство провело чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

Також ввечері у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться урочиста академія з нагоди Дня Соборності України.

відео: Андрій Андрух