У Львові рекомендували використовувати червоно-чорний прапор під час вшанування героїв національно-визвольних змагань

  • 15.02.2018, 14:18
  • Марія Демчина
Сьогодні під час сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про відзначення на території м. Львова дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України».

«Цією ухвалою ми ще більше підсилюємо і визначаємо важливість синьо-жовтого прапора України. Синьо-жовтий прапор завжди був об’єднавчим і ключовим асоціативним засобом боротьби за незалежність України, і непорушним символом, до якого не може зрівнятися жодна інша символіка. Але ми також визначаємо кілька позицій щодо червоно-чорного прапора. Зокрема, віддаючи шану героям різних етапів національно-визвольних змагань, рекомендувати використання червоно-чорного прапора під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів на території міста», - зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Зокрема, у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у визначених місцях постійного вивішування Державного прапора України у м. Львові – ухвалили вивішувати виключно Державний прапор України.

Водночас, віддаючи шану Героям різних етапів національно-визвольних змагань за Незалежність України, рекомендовано під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території м. Львова символіки Збройних сил України, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки.

Відтак, затверджено перелік дат, пов’язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у які рекомендується під час урочистих та пам’ятних заходів використовувати на території м. Львова символіку, зазначену вище. Таких дат визначили 29: перелік у додатку. 

Таку ухвалу прийняли з метою належного вшанування подій та героїв національно-визвольної боротьби українського народу, утвердження простору національної пам’яті та актуалізації національно-патріотичного виховання молоді, беручи до уваги значення Державного прапора України – синьо-жовтого, який символізує незалежність та соборність України, враховуючи, що всі етапи національно-визвольних змагань українців у ХХ столітті відбулися під синьо-жовтим прапором. Зокрема, синьо-жовтий прапор був піднятий на вежі Ратуші 1 листопада 1918 року у день проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, під синьо-жовтим прапором відбулося проголошення Акта відновлення Української Держави 30 червня 1941 року у м. Львові, синьо-жовтий прапор був стягом Української Повстанської Армії, синьо-жовтий прапор був внесений у сесійну залу Львівської міської ради та за рішенням від 3 квітня 1990 року був піднятий на вежі Ратуші.

додаток

відео: Андрій Андрух