У Львові відбулося віче пам’яті Героїв Небесної Сотні

  • 20.02.2018, 19:30
  • 1948
  • Ганна Пищула
Львів вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові відбулося поминальне віче пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю керівників міста і області, духовенства, громадських і політичних діячів, учасників АТО, родин загиблих Героїв Небесної Сотні.

«Великий героїзм проявили наші сини і дочки, які не злякалися куль, не впали перед киями беркутівців, але стояли до кінця. Всі щирі учасники Майдану, а особливо ті, хто віддали своє життя – це особи з великої букви, які названі гарним іменем Небесна Сотня. Такий героїзм не забувається.

Ми дякуємо героям Небесної Сотні, вдячні їхнім дружинам, дітям, батькам та матерям, братам та сестрам. Дякуємо сім’ям тих, хто зараз стоїть на захисті нашої Батьківщини. Це великий героїзм. Наш Спаситель сказав: «Немає більшої любові ніж та, хто життя своє віддає за друзів своїх». Ті, хто віддали своє життя з любові до Вітчизни, велично виконали своє завдання. Ми не забудемо їх ніколи. Хай слава про наших героїв триває у народі та передається з покоління в покоління. Хай заслужена слава залишиться їхнім дітям. Низько схиляємо свої голови перед подвигом наших героїв та мужніх воїнів», - звернувся до громади Львова Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор, який очолив спільну молитву.

«В терміні «Небесна Сотня» є конкретні прізвища, адреси. Вояки, які йдуть у наступ, не вірять, що вони можуть бути вбиті. На Майдані так не було, бо кожен, хто рятував іншого, розумів, що може бути вбитий. Є зміни, мізерні, порівняно зі сподіваннями. Ми повинні змінити свою ментальність. Я, коли був на Майдані, не вірив, що вдасться побороти цей режим. Тому нам тут робити свою справу», - розповів Ігор Чабан, майданівець.

Нагадаємо, сьогодні, 20 лютого, з находи вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулося покладання квітів та запалення лампадок на могилах осіб, що загинули під час Революції Гідності - генерала С. Кульчицького, полковника А. Соколенка та борців за волю України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища, та проведено чин екуменічної панахиди. Також відбулося відкриття погруддя Герою Небесної Сотні Ігорю Костенку у внутрішньому дворику географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

відео: Андрій Андрух