У Львові вшанували пам’ять отця-композитора Михайла Вербицького

  • 02.03.2018, 13:23
  • Марія Демчина
Сьогодні, 2 березня, у Львові вшанували пам’ять українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. Школярі, представники влади та громадськості поклали квіти до пам'ятника композитору, що на перехресті вулиць Ген. Чупринки, С. Бандери та М. Вербицького, та відбулося віче. Від громади міста до заходу долучився заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

фото: Олександр Мазуренко

Також вшанував пам’ять отця-композитора Михайла Вербицького міністр закордонних справ України Павло Клімкін, який перебуває сьогодні у Львові з робочим візитом.

Зазначимо, що заходи відбулись з нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження отця-композитора Михайла Вербицького.

Довідка

Отець Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.