Біля Львівської міськради підняли кримськотатарський прапор

• 26.06.2020, 14:29
  • Марія Демчина
Щорічно 26 червня корінний народ Криму — кримські татари відзначають День свого національного прапора. З цієї нагоди у Львові на флагштоці перед будівлею міської Ратуші підняли кримськотатарський прапор, висловивши підтримку кримським татарам. До події долучився заступник мера міста Андрій Москаленко.

фото: Андрій Андрух

«В День прапора кримськотатарського народу ми маємо добру традицію зустрічатися тут. Чому тут і чому зустрічатися? Саме тому, що ми всі, вся Україна маємо пам’ятати і нагадувати, що Крим — це Україна. Боротися за Крим потрібно на всіх фронтах — освітньому, культурному, військовому і ментальному. Тому сьогодні тут, в центрі Львова, біля входу в Ратушу, ми підняли кримськотатарський прапор, щоби ще раз закцентувати: Крим — це Україна. Крим був, є і буде українським», — зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.

Традиційно заходи у цей день відбуваються під гаслом: «Два прапора — єдина країна!». Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбулося за участю громади кримських татар та за підтримки Львівської міської ради. Спочатку на флагштоці підняли прапор, а відтак виконали Гімн кримськотатарського народу та Гімн України.

«Останні 6 років в умовах окупації, коли на моїй Батьківщині панує чобіт окупанта, День вшанування прапору кримськотатарського народу набув особливої важливості. Дуже багато важливого опинилося сьогодні під забороною. І в будь-який момент людина, яка має навіть елементи, кольори чи візерунки, за якими її можна ідентифікувати від інших, може бути піддана репресіям. Останні 6 років у мого народу забрали право вшановувати пам’ять жертв геноциду, вшановувати свій національний прапор, навіть говорити рідною мовою теж небезпечно і складно. І тому сьогодні прапор є символом ненасильницького спротиву.

Сьогодні, попри заборони, в багатьох місцях українського Криму майорітиме національний прапор кримськотатарського народу. Для нас цей день набув особливого значення — ми поруч з нашими братами-українцями відзначаємо цей день. Дякую львів'янам, представникам місцевої влади, які черговий раз в цей день з нами поруч поділяють наш біль і нашу пошану до наших символів", — зазначив Енвер Бекіров, представник кримськотатарського народу.

До слова, прапор кримських татар — це полотно блакитного кольору із зображеним на ньому золотистим гербом — тамгою. Після проголошення Україною незалежності, 1991 року блакитний стяг був прийнятий Курултаєм (національними зборами) кримськотатарського народу як національний.

фото і відео: Андрій Андрух