У Львові відзначили 206-ту річницю від дня народження Михайла Вербицького

  • 04.03.2021, 13:45
  • 951
  • Пресслужба ЛМР
У Львові відзначили 206-ту річницю від дня народження українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. Представники влади та громадськості поклали квіти до його пам'ятника композитору, що на перехресті вулиць Ген. Чупринки та С. Бандери. Від громади міста до заходу долучилась директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

фото: Олександр Мазуренко

Учасники заходу під музичний супровід поклали квіти до пам’ятника о. Михайлу Вербицькому. Після покладання квітів у виконанні хору прозвучав Національний Гімн України. Опісля відбулась спільна молитва.

Довідка

Михайло Вербицький — український композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

27 грудня 2015 року, у рік 200-річчя від дня народження композитора у Львові відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на куті вулиць Бандери — Чупринки — Вербицького, з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.

фото: Олександр Мазуренко