Біля Ратуші підняли пластовий прапор з нагоди Дня першої пластової присяги

  • 12.04.2021, 09:27
  • 1538
  • Соломія Григор’єва
Пласт у Львові відсвяткує 109-ту річницю з Дня першої пластової присяги: 12 квітня 1912 року вважається початком відліку життя організації. У зв’язку із посиленим карантином, пластуни не організовували масових заходів, однак на флагштоку біля Ратуші підняли пластовий прапор.

фото: Олександр Мазуренко

Довідка

фото: Олександр Мазуренко

У 1908 р. засновник скаутського руху Бейден-Пауел видав книжку «Скаутинг для хлопців» (англ. Scouting for boys), яка була перекладена багатьма мовами світу. Українською мовою її переклав Олександр Тисовський, один із засновників перших пластових (скаутських) гуртків при Академічній гімназії у Львові. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Тисовський розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни, для того щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. За кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 р., першу пробу на ступінь «учасника» здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб, що вважається офіційною датою заснування «Пласту».

У грудні 1989 р. у м. Львові створена опікунська рада «Пласту». Завдяки праці окремих осіб та підтримці деяких нових організацій виникли пластові групи в різних середовищах і в різних місцевостях. Уже в 1990 році вони були у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Луцьку, Києві, Донецьку. 22 лютого 1990 року міська рада Львова затвердила «Статут пластового товариства». Пластуни в еміграції активно допомагали розвитку «Пласту» в Україні. На початок 1995 року «Пласт» нараховував 3500 учасників. Зараз в організації близько 9 тисяч осіб, з яких близько 2500 належать до осередку Пласту у Львові.