«Музей у 3D»: 64 пам’ятки Львівського історичного музею тепер на AR-поштівках, а експозиції доступні для віртуальних турів

  • 12.07.2021, 17:41
  • Пресслужба ЛМР
SKEIRON спільно з командою Львівського історичного музею, за підтримки Українського культурного фонду, презентують результати інноваційного проєкту «Імерсивна платформа «Музей у 3D». За пів року команді вдалося реалізувати ключові елементи платформи, що робить її унікальною для України, а в перспективі дозволить масштабувати проєкт на інші міста та музейні інституції.

Фото ілюстративне

Серед головних досягнень реалізованого проєкту «Музей у 3D»:

  • Оцифровані у 3D-форматі 64 пам’ятки Львівського історичного музею, які можна вільно переглядати на платформі «Музей у 3D» на ресурсі Sketchfab.
  • Мобільний додаток та інтерактивна друкована сувенірна продукція (поштівки). Відвідувачам музеїв досить завантажити мобільний застосунок, обрати там свій комплект поштівок, навести камеру смартфона на листівку з елементами доповненої реальності. Зображення буквально оживає, аудіогід паралельно розповідає історію музейного експоната. Те, що зазвичай експонують за склом, або через часові особливості зберігають у фондах, тепер можна роздивитися під будь-яким кутом. Команда проєкту розробила 7 комплектів 3D-поштівок з Кам’яниці Корнякта, Музею-Арсеналу, Палаццо Бандінеллі, Музею визвольної боротьби України, Музею історії Львова, Музею історії України, Музею історії науки і техніки, Музею “Літературний Львів поч. ХХ ст.” та Меморіальних музеїв Романа Шухевича і Євгена Коновальця. Окрім того, усі експонати розміщені у колекції ресурсу Sketchfab.
  • 3D-тури з віртуальною експозицією з ресурсу Matterport. Цікаво що, що ці 3D-тури суттєво відрізняються від уже створених в Україні, адже завдяки фотограмметрії, кінцеве зображення значно якісніше та чіткіше. Вражають також масштаби оцифрування різних секторів Львівського історичного музею! Адже лише за кілька місяців 10 відділів музею тепер доступні з будь-якого куточка світу.

Сайт проєкту «Музей у 3D» став ядром усієї платформи, містить всю інформацію, а також прості інструкції, які дозволять усім користувачам швидко опанувати новий формат комунікації з музеєм. Це дозволить розвивати неформальну освіту, підсилювати імідж музеїв в Україні та за її межами, посприяє інноваційному розвитку туризму. Та найважливіше - ми  сподіваємося, що колеги з інших міст також зможуть на певних умовах доповнювати та розвивати платформу. Це зробить сканування більш масовим, а музейні експонати отримають свої віртуальні копії, які точно зможуть існувати поза часом і простором.

Завдання проєкту - не просто віртуалізувати музеї, а завдяки такій популяризації музейних скарбів повернути відвідувачів у виставкові зали, в цікавому та новому форматі розказати історію унікальних експонатів, підсилити музейні інституції якісною сувенірною продукцією, яка згодом дозволить забезпечити додатковий фінансовий прибуток. 

Презентація відбудеться 14 липня о 15:00 год. за адресою : м. Львів, площа Ринок, 6 (конференц-зал ЛІМ).

Координатор проєкту від Skeiron: Андрій Гривняк, тел. 093 25 74 260;

Координатор проєкту від ЛІМ: Руслан Кошів, тел. 068 07 222 13;

Контакти для ЗМІ: Вікторія Мацькович, тел. 0 666 58 666 1, е-mail: [email protected] .