На Личаківському цвинтарі вшанували пам’ять новітніх Героїв з нагоди Дня Незалежності

  • 24.08.2021, 09:09
  • Пресслужба ЛМР
Львів відзначає 30-ту річницю Незалежності України. З цієї нагоди, сьогодні, 24 серпня, на Личаківському цвинтарі відбулися заходи. Вшанувати новітніх Героїв прийшли родичі, представники обласної та міської влади, військовослужбовці, духовенство та громадськість. До могил загиблих Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ОСС присутні поклали квіти, відбулася спільна молитва.

фото: Роман Балук

Від громади міста участь у заходах взяв перший заступник міського голова Львова Андрій Москаленко.

Присутні поклали квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС на полях почесних поховань № 67 і № 76, а священики провели молитву.

фото: Роман Балук

«Вчора я почув, що не всі, хто живе на нашій Україні, готові визнати її незалежність, вільність, навіть ті, хто має українське громадянство. Бо вільна людина приймає рішення. Але замало прийняти рішення, ще дуже важливо є нести відповідальність за ці прийняті рішення. Я думаю, що багато хто з людей бояться взяти відповідальність за своє рішення. 30 років – це перлинний ювілей.

Каже Митрополит Андрей Шептицький, що воля народу здобувається жертвами і кров`ю багатьох поколінь. Те, що ми святкуємо 30-ліття нашої держави ми можемо завдячувати багатьом поколінням. І те, що ми сьогодні зібрались тут, на нашому історичному Личакові, є найкращим кроком святкування сьогоднішнього дня, бо тут є цілі покоління політичних діячів, письменників, діячів культури і так далі. Чи вони не помилялись? Також помилялись, але вони приймали рішення, вони брали відповідальність за ці рішення, вони робили також помилки. Ми стоїмо сьогодні перед перлинами сучасності, перед нашими новітніми Героями, які також не були досконалими людьми, але вони зробили в житті фундаментальне рішення – вони приєднались до числа тих поколінь, які своєю кров`ю опечатали нашу незалежність.

Ми молимось у молитві за прощення гріхів, за всі ті недосконалості, щоб Боже милосердя їм товаришувало, а нам допомагало приймати правильні життєві рішення. Бажаю усім нам благословенної життєвої дороги, у вільності у прийнятті рішень і відповідальності за них. А всім, хто спочили, вічна пам'ять», - сказав владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ. 

Присутні спільно виконали Державний Гімн України.

Опісля поминальних заходів усі охочі долучилися до Маршу нескорених, який прямує зараз через вулицю Личаківську до Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Також сьогодні відбудеться подячна молитва за Україну у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла. А вже о 18:00 год  відбудеться святковий концерт присвячений 30-й річниці Незалежності України. Локація - площа біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

Нагадаємо, з нагоди 30-річчя Незалежності України у Львові відбувається низка святкових заходів. Детальніше – за посиланням.

фото: Роман Балук

відео: Андрій Андрух