На пл. Ринок у Львові відкрили виставку «Рік спротиву: як по(в)стає Білорусь»

  • 08.09.2021, 14:25
  • Анна Перчун
8 вересня о 12:30 год на пл. Ринок відбулося відкриття виставки, у день річниці Битви під Оршею, коли 507 років тому литовці, поляки, білоруси та українці на чолі з Костянтином Острозьким здобули перемогу над московським військом.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Ми чітко розуміємо ціну свободи та незалежності, адже знаємо на собі, як це, коли країну рвуть на шматки. Тому Львів завжди був тим містом, яке підтримує, пам'ятає, розуміє і буде приймати ті рішення, які даватимуть вільним людям ーвільну країну», ー сказав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Проведення виставки здійснювалося за підтримки Музею Територія Терору та Львівської міської ради.

«У Білорусі зараз відбувається гуманітарна катастрофа, де тисячі політв'язнів і десятки тисяч біженців. Кожного дня ми зіштовхуємося з жахливими історіями людей, які їм довелося пережити. Тому дякуємо Львову за те, що можемо вільно говорити про себе», ー повідомив керівник Білоруського кризового центру Олексій Францкевич.

фото: Олександр Мазуренко

Також після урочистої частини відбулася піша хода від пам’ятника Тарасові Шевченкові до пам’ятника Степанові Бандері за участю представників опозиційних сил Білорусі.

Виставка експонуватиметься в центрі міста до 15 вересня.

фото: Олександр Мазуренко