У Львові висадили 96 іменних дерев, присвячених загиблим Героям
- Пресслужба ЛМР

«Сьогодні тут, у центрі міста, започатковується Парк пам'яті. Тут сьогодні висаджується 96 фруктових дерев. Це абсолютно нова локація, яка заживе в місті. Кожне дерево присвячене Героєві, який віддав своє життя за незалежність нашої держави. Йдеться про Героїв російсько-української війни. Ми висаджуємо ці дерева разом із родинами загиблих.
Звідси є неймовірний краєвид на місто. Є великий символізм цієї локації, парку. Дерево дає життя. Ця локація буде місцем, де можна прийти подумати, порадитися. У цьому полягає символізм цього парку», - зазначив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
Локацію для створення Парку пам’яті та висадки іменних дерев обрали спільно із родинами полеглих бійців.
«Сьогоднішній захід є довгоочікуваним. Бажання висадити Парк пам’яті у сімей загиблих був уже давно. Ми чекали сезонного моменту висадки. Родини загиблих обирали місце, яке їм подобається для висадки, і зупинились саме на цьому. Якраз на передодні Дня захисників та захисниць вирішили висадити іменні дерева пам’яті. Є 96 дерев, присвячених 96 загиблим мешканцям Львова у зоні АТО.
Кожна родина обирала собі дерево, яке змогла ознакувати іменем загиблого батька, чоловіка чи сина», - розповіла керівниця Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Світлана Ткачук.
В управлінні екології та природних ресурсів зазначають, що для висадки підібрали саджанці квітучих дерев – яблуні, груші.
«Кожен може підійти та обрати собі близьке до серця дерево. Тут є різні види, але переважно це є квітучі дерева, які мають невеличкі плоди на осінь. Зокрема, у нас тут є райські яблуні, груші, ірги, горобини, глоди. Всі дерева ми садимо з опорами. Із посадкою усім допомагають працівники ЛКП «Зелений Львів».
Ми зробили все можливе для того, аби у цьому місці дерева росли дуже добре. Це є чудова локація, тому що це колишній монастирський сад. Тут завжди були фруктові дерева», - акцентувала керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.
Додамо, що під час висадки дерев використовували спеціальну ґрунтосуміш, до складу якої входить корисний компост, виготовлений на міській компостувальній станції.
фото: Роман Балук