У Львові обговорили особливості догляду за газонами в умовах кліматичної зміни

  • 27.01.2022, 15:00
  • Пресслужба ЛМР
Модерована дискусія “Міські газони vs кліматична зміна” відбулася 26 січня. До участі у ній долучилися представники районних адміністрацій, садівники Львова, а також науковці та активісти.

фото ГО “Плато”
фото ГО “Плато”

Подію ініціювала громадська організація «Плато» за підтримки Нідерландського Гельсінського Комітету та Європейського Союзу, щоб зібрати думки різних сторін щодо догляду за газонами, зокрема у частині викошування. 

«Тривалі періоди посухи, що чергуються із інтенсивними зливами, погіршення якості повітря, зменшення біорізноманіття – це виклики, які вже сьогодні впливають на самопочуття, комфорт і навіть безпеку львів’ян. За таких обставин ми хочемо зробити міський догляд за газонами максимально раціональним і в першу чергу звернути увагу на частоту їх викошування», – пояснює координаторка проєктів організації Анжеліка Зозуля. 

Під час зустрічі учасники спочатку обмінювалися думками про переваги та недоліки існуючої системи догляду за газонами у Львові, а згодом перейшли до формування пропозицій для ключових стейкхолдерів – міської влади, державних органів, активних мешканців та безпосередніх виконавців таких робіт.

«Ми вважаємо, що варто тестувати альтернативні варіанти догляду за газонами. За підтримки адміністрації Залізничного району та активістів, минулого року у сквері на Кульчицької вже вдалося зберегти декілька ділянок від викошування. Завдяки вдалому дизайну, високу траву не сприймали як щось, що "забули покосити", а радше як запланований процес», – ділиться думками Оксана Софіянчук, фахівчиня із моніторингу зелених насаджень управління екології та природних ресурсів ЛМР. 

          Чи не найчастіше учасникам доводилося згадувати недосконалість чинного законодавства, що регулює догляд за трав’яним покривом. Проте, на думку біологині та співробітниці відділу охорони природних екосистем Інституту екології Карпат (НАНУ) Надії Сичак, розв’язання можна знайти на місцевому рівні: «Наше місто – велике і різноманітне, є низка ділянок, які не підпадають під категорію звичайного газону, і нам важливо систематизувати інформацію про них та передбачити відповідний догляд. Саме тому потрібно розробити комплексну програму управління трав’яним покривом у громаді».

          Усіх небайдужих до цієї теми містян також закликають взяти участь в опитуванні, яке триватиме до 10 лютого. Зібрані ідеї організатори дискусії планують передати на подальше опрацювання експертам у сфері ботаніки, урбаністики, права та медицини, з метою оформлення рекомендацій для вдосконалення практик викошування газонів у Львові.