Мирослава Скорика та Левка Лук’яненка - львів’яни проголосували за нові назви для ще 25 вулиць міста. ​​Результати

  • 02.08.2022, 16:51
  • Пресслужба ЛМР
У Львівській міській раді оприлюднили результати онлайн-опитування про нові назви для ще 25 «російських» вулиць. Загалом, за пропозиції для перейменування другого блоку вулиць, до якого увійшло 25 назв, проголосували 13 тис. 498 людей.

фото ілюстративне

На цьому етапі нові назви обирали для таких теперішніх вулиць: Сергія Боткіна, Олексія Венеціанова, Михайла Врубеля, Софії Ковалевської, Володимира Комарова, Коряцька, Миколи Лобачевського, Степана Мельничука, Дмитра Мендєлєєва, Ігоря Михальчука, Івана Павлова, Василя Перова, Кіндрата Рилєєва, Петра Чайковського, Петра Шеремети, Олександра Засядька, Володимира Філатова, Івана Айвазовського, Льва Жемчужникова, Братня, Визвольна, Металістів, Переможна, Олександра Шумського, Заводська.

«На цьому етапі ми виставили на голосування найбільшу кількість вулиць.  По деяких топонімах є неочікувані результати голосування, по деяких є достатньо високий рівень підтримки – понад 60%. Плануємо провести засідання робочої групи наступного понеділка і вже в комплексі розглядатимемо перейменування цих 25-ти вулиць та ще 6-ти вулиць з першого етапу голосування», - розповів перший заступник міського голови Львова, керівник робочої групи Андрій Москаленко.

До прикладу, 58% містян, які взяли участь в опитуванні, висловились за перейменування  вулиці Петра Шеремети на вулицю Левка Лук’яненка. А 47,6% проголосували за зміну назви вулиці Петра Чайковського на вулицю Мирослава Скорика.

Нагадаємо, пропозиція, що набрала найбільше голосів, отримає один додатковий голос, який враховуватиме робоча група при затвердженні нової назви вулиці. Засідання робочої групи, де мають остаточно визначитися з новими назвами вулиць, відбудеться в понеділок, 8 серпня.

Фінальне ж рішення щодо перейменування вулиць прийматимуть депутати на найближчій сесії Львівської міськради.

З результатами голосування можна ознайомитися тут.

Перші 8 вулиць у Львові перейменували ще у червні. Нові, українські, назви отримали також 11 вулиць у Винниках і Рудному.

Загалом, у межах дерусифікації,  у Львівській громаді перейменують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. 

Імена видатного письменника-фантаста Станіслава Лема та громадського і культурного діяча Маркіяна Іващишина будуть відображені в топоніміці міста Львова поза процесами деколонізації та дерусифікації у міському просторі.

Додамо, після перейменування вулиць у Львові мешканцям не потрібно відразу змінювати документи. Замінити документи будуть змушені лише підприємці, однак для них ця процедура буде безкоштовною, як і для мешканців. Детально про зміну документів  можна прочитати за посиланням.