Львів отримав 30 сонячних панелей від Фрайбурга

  • 16.01.2023, 14:29
  • Пресслужба ЛМР
Місто-побратим Фрайбург передав Львову 30 сонячних панелей вартістю 25 тис. євро. Ці панелі будуть встановлені у 4 ОСББ та 8 бюджетних установах Сихова. У разі відсутності електроенергії від однієї панелі можна зарядити 25 мобільних пристроїв.

фото: Роман Балук

«Проєкт, в рамках якого ми отримали сонячні панелі, називається «Сонячна енергія для смартфонів в Україні» - «Solar-Power for Smartphones in Ukraine». Його ідея зародилася ще в жовтні минулого року, коли наші колеги з міста-побратима Фрайбурга, зокрема п. Гюнтер Бургер та п. Клаус Хоппе побачили, що наслідком масованої ракетної атаки, яка відбулася в жовтні, люди майже добу були без мобільного зв’язку. Відтак нам передали 30 сонячних панелей вартістю 25 тис. євро. Кожна панель має потужність 45 Вт, а інвертор має потужність 500 Вт. Інвертор можна заряджати як від сонячних панелей, так від акумулятора автомобіля, чи від загальної мережі. Від одного інвертора можна заряджати до 25 мобільних пристроїв одночасно.

Ці панелі буде встановлено на Сихові – у 4 будинках ОСББ і 8 бюджетних установах – це Центр Довженка, 8-ма лікарня, Сихівський ліцей, 4-та дитяча поліклініка та ін», - розповіла Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку ЛМР.

За її словами, наступним етапом проєкту Львів ще отримає 16 power-блоки, приблизно на 50 тис. євро. Один блок має потужність 200 Вт, та коли їх з’єднувати, то потужність буде зростати і до 10 кВт.

«Їх плануємо встановити у 4-5 будівлях, зокрема там, де перебувають внутрішньо переміщені особи, чи у будівлях в приєднаних громадах», - додала Ірина Кулинич.