У центрі Львова військові урочисто заспівали Гімн України (відео)

  • 10.03.2023, 10:27
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди сьогодні на площі Ринок, перед міською Ратушею, відбулось урочисте виконання Гімну України.

фото: Роман Балук

У події взяли участь військовослужбовці та курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівського державного університету внутрішніх справ та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, працівники поліції, вимушено переміщені українці, депутати і працівники міської ради, представники обласної влади та громадських організацій, духовенство та всі охочі містяни й гості Львова.  

фото: Роман Балук

«Скільки в нашому серці є Україна, стільки часу ми виконуємо наш Гімн. Це ода свободи, це наша сила, концентрована у словах. І там є дороговказ, який кожен з нас має знати: згинуть наші вороженьки, як роса на сонці… 

Сьогодні військові – це наш щит. Приєднатися до акції ми запросили наших військових, курсантів, внутрішньо переміщених осіб, депутатів і працівників міської ради. Сьогодні ми всі за одне, ми всі – разом, і так має бути завжди. Бо наш Гімн і наш Прапор – це те, що веде нас до нашої Перемоги!», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

Спершу військові розгорнули перед міською радою великий прапор України, розміром 12м х 17м, а після усі разом урочисто заспівали «Ще не вмерла України…».

Зазначимо, урочисте святкування з нагоди першого публічного виконання Гімну України відбувається на площі Ринок перед міською радою вже не один десяток років. Всі попередні рази кількість мешканців, які брали участь у спільному виконанні Гімну, сягала більше тисячі.

Довідка

Державний гімн України: слова – Павло Чубинський (1862); музика – Михайло Вербицький (1863).

Вперше вірш Павла Чубинського був опублікований у 1863 році у львівському журналі «Мета». Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка. У 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР. Визначною подією стало також виконання гімну «Ще не вмерла Україна» 9 квітня 1990 року у Львівській опері перед початком сесії Львівської обласної ради народних депутатів ХХІ («першого демократичного») скликання.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук